SCHUNK: Inteligentní chapadlo pro malé součásti s řadou rozhraní

Chytré chapadlo SCHUNK EGI pro malé součásti je nyní k dispozici nejen s rozhraním PROFINET, ale také s EtherNet / IP a EtherCAT. V nové velikosti 40 lze nyní schopnosti komunikačního chapadla využít i v kompaktních systémech. Ve velikosti 80 naopak zaujme aktivním udržováním uchopovací síly.

egiSCHUNK rozšiřuje program rozhraní pro chapadlo malých komponentů SCHUNK EGI o EtherNet / IP a EtherCAT. Kromě toho je nyní chapadlo k dispozici také v malé a lehké velikosti 40.

Inteligentní paralelní chapadlo SCHUNK EGI je navrženo pro náročné a rozmanité manipulační úkoly v elektronice, farmacii a laboratorních aplikacích. Se svým individuálně programovatelným zdvihem až 57,5 ​​mm na čelist a stejně pružnými uchopovacími silami od 25 N do 100 N pokrývá robustně navržený a tím necitlivý mechatronický chapač velikosti 80 enormní rozsah obrobků. V kompaktní a lehké velikosti 40 je maximální zdvih působivých 40 mm, síla uchopení 25 N až 70 N – ideální podmínky pro flexibilní aplikace se širokou škálou dílů ve stísněných instalačních prostorech a při malých manipulačních řešeních. Díky integrované inteligenci lze s SCHUNK EGI spolehlivě a šetrně manipulovat také s flexibilními součástmi citlivými na deformace nebo na zlomení.

egi
Uchopovač SCHUNK EGI pro malé součásti umožňuje inteligentní a vysoce výkonné procesy manipulace v elektronických, farmaceutických a laboratorních aplikacích.

Vysoká flexibilita a výkon
Kromě stávajícího rozhraní PROFINET (třída shody C) nabízí společnost SCHUNK obě velikosti s rozhraním EtherNet / IP nebo EtherCAT, takže chapadlo může být použito pro vysoce výkonné aplikace v nejrůznějších řídicích prostředích. Polohu prstů chapadla, sílu uchopení a rychlost zavírání lze zaznamenat a ovládat téměř okamžitě. Možné jsou také mezipolohy nebo speciální odkazování chapadla. Standardně integrovaný webový server lze použít ke konfiguraci všech základních funkcí při ovládání přes PROFINET nebo EtherNet / IP bez nutnosti dalšího softwaru. Zajišťuje také aktivní údržba uchopovací síly speciálně vyvinutá pro velikost 80 že narůstající uchopovací síla zůstává téměř beze změny i v případě výpadku proudu nebo nouzového zastavení – jasné plus ve srovnání s běžnými mechatronickými chapadly na trhu. Na rozdíl od konvenčního udržování uchopovací síly pomocí pružin je dráha přejetí prstů chapadla v zajištěném stavu minimální. SCHUNK EGI 80 tak významně přispívá k prevenci nehod způsobených odletujícími nebo zachycenými součástmi.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK