KUKA slaví své 125. narozeniny velkým výročím – blahopřejí významní hosté

kuka robot CVUT Praha

Jubilejní akce v sídle Augsburgu s přibližně 400 mezinárodními zákazníky a partnery, jakož i hosty z politiky, obchodu a společnosti, včetně bavorského premiéra Dr. Markus Söder, čínský velvyslanec Ken Wu a starostka Augsburgu Eva Weber.

kuka 125 let

 

“Všechno nejlepší KUKA! Výrobce robotů z Augsburgu je průkopníkem a povzbuzovatelem již 125 let. Technologie dělá naše životy lepšími: Robotika pomáhá v podnikání, ale také v medicíně a péči. Čelíme novému věku inovací.” Dr Markus Söder, bavorský premiér „Potřebujeme odvahu růst a přijmout závazek k prosperitě. Bavorsko by mělo být špičkovou technologickou lokalitou. KUKA je v tom důležitým partnerem. Žijte dlouho a prosperujte,“ řekl na akci premiér Markus Söder.

Po svém projevu předal generální ředitel KUKA Peter Mohnen výtisk knihy k výročí a stážistům KUKA dárek vyrobený ve školicí dílně.

Formování budoucnosti automatizace
Na výroční akci se generální ředitel společnosti KUKA Peter Mohnen podíval nejen na bohatou historii společnosti KUKA, ale také poskytl výhled: „Máme pevně zaměření na nový vývoj, zákazníky a trhy . Přinášíme know-how, které se rozrostlo po desetiletí a kombinujeme ho s inovacemi a kreativitou. KUKA se bude i nadále vyvíjet , vždy bude dobrá pro velké změny – a díky našim 15 000 zaměstnancům KUKA budeme utvářet budoucnost automatizace .” Generální ředitel společnosti KUKA Peter Mohnen s Ursulou Heller.

kuka 125 let

Generální ředitel společnosti KUKA Peter Mohnen s Ursulou Hellerovou. 

Nové technologie nikdy nenabízely tak skvělé příležitosti jako dnes, pokud jde o řešení problémů, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků nebo demografické změny , říká Peter Mohnen. Produkty a řešení KUKA jsou proto žádané více než kdy jindy . „Vidíme udržitelný růst napříč všemi sektory a zeměmi. Poprvé v historii naší společnosti letos směřujeme k tržbám přesahujícím 4 miliardy eur.”

Během prohlídek, diskusních skupin a rozhovorů o inovacích se hosté seznámili s řešeními KUKA pro vše, co se týká robotiky, automatizace a digitalizace, včetně nových obchodních modelů, jako je automatizovaná modulární výstavba domů, inovace týkající se jednoduché a intuitivní robotiky nebo řešení pro lékařský sektor. Na programu byl i zápas ve stolním tenisu proti Timo Bollovi, ambasadorovi značky KUKA, nebo jízda na robotické jízdě KUKA Coaster.

Změna jako součást historie KUKA
V roce 1898 založili Johann Joseph Keller a Jakob Knappich v Augsburgu továrnu na acetylen pro pouliční osvětlení, čímž položili základ mezinárodní technologické skupině . Již více než století se společnost KUKA neustále vynalézala s produkty, jako jsou popelářské vozy, přenosné psací stroje, okrouhlé pletací stroje a stroje pro bodové svařování.

kuka 125 let

125 let KUKA
Přesně před 50 lety se společnost KUKA zapsala do historie prvním průmyslovým robotem na světě „Famulus“ se šesti elektromechanicky poháněnými osami. Společnost KUKA dnes pomáhá utvářet budoucnost práce pomocí inovací souvisejících s automatizací a robotizací , posouvá digitalizaci průmyslu vpřed a působí proti nedostatku kvalifikovaných pracovníků v celé řadě průmyslových odvětví.

kuka 125 let

VIP akce 125 let
Čínský velvyslanec v Německu Ken WU také poblahopřál společnosti KUKA k jejímu 125. výročí. Vláda okresu Shunde ve Foshanu také poslala dopis s gratulací. Na výroční akci KUKA vystoupila také primátorka Augsburgu Eva Weber.

kuka 125 let

Zdroj zprávy: KUKA