L 410 NG odletěla. Začíná pro nás Dubai Airshow

dubai_airshow

L 410 NG odletěla ve čtvrtek v půl osmé ráno do Dubaje, kde v pondělí 13. listopadu startuje Dubai Airshow. Tam se bude na společném stánku českých firem pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva obrany prezentovat i naše skupina OMNIPOL se všemi svými dceřinými společnostmi – Aircraft Industries, ERA, MESIT a Aero Vodochody.

dubai airshow l410

„Čtyřistadestíka“ – počínaje brzkým čtvrtečním odletem – má před sebou zhruba šestnáct hodin cesty do největšího města Spojených arabských emirátů, urazit má za tu dobu 5020 kilometrů. Přítomná tam pak bude po celou dobu Airshow na stojánce dubajského letiště.

dubai airshow l410

Letoun L 410 NG konkrétně podniká z Kunovic do Dubaje dvoudenní cestu. Ve čtvrtek bude ve vzduchu 8,5 hodiny, kdy nejprve přeletí do Řecka a poté ještě do Egypta. V pátek má přistát až přímo na letišti v Dubaji.

dubai airshow l410

A kolik stojí prezentovat L 410 NG na akci? Skupinu OMNIPOL to vyjde zhruba na 2,5 milionu korun. Prezentace letadla na akci celosvětového formátu jako je Dubai Airshow je ale důležitá nejen pro skupinu OMNIPOL, ale i pro celý český letecký průmysl, který se na vývoji a výrobě tohoto letounu podílí.

„Před dvěma lety jsme na Dubai Airshow podepsali dohodu o strategickém partnerství s Aircraft Industries, která se týkala zastupování podniku na vybraných světových trzích. V té době jsme ovšem netušili, že na letošní ročník už vyrazíme v dresu akcionáře,“ potvrzuje Jiří Podpěra, prezident skupiny OMNIPOL. A dodává: „Máme unikátní víceúčelové letadlo, jsme ostatně jedinou zemí v EU, která umí na vlastním území vyvinout a vyrobit devatenáctimístný turbovrtulový letoun se širokou škálou uplatnění v regionální přepravě a také bezpečnostních složkách.“

Veletrh Dubai Airshow se řadí mezi největší letecké veletrhy na světě, kde se schází špičky leteckého a vesmírného průmyslu. A v číslech? Na v pořadí 18. ročníku dubajské show se sejde více než 1400 vystavovatelů a 180 vystavených letounů (včetně českého stroje L 410 NG). K vidění bude i 20 národních pavilónů a 390 armádních a civilních delegací.

Zdroj zprávy: Omnipol
omnipol