Lehký, plně uzavřený robot FANUC pro obsluhu strojů

LR-10 i A/10

FANUC vyvinul nový plně krytý robot LR -10 i A/10, který je nejen lehký a kompaktní, ale nabízí široký pracovní rozsah a vysokou odolnost proti prachu a vodě. Kombinace nízké hmotnosti, rychlosti, přenositelnosti a uzavřené struktury dělá z nového LR-10 i A/10 velmi atraktivní nabídku pro aplikace zaměřené na obrábění obráběcích strojů i úkoly v logistickém sektoru.

Díky užitečnému zatížení zápěstí 10 kg, maximálnímu dosahu 1101 mm a hmotnosti pouhých 46 kg je možné LR-10 i A/10 instalovat různými způsoby, včetně podlahy, stropu nebo zdi. Nízká hmotnost robota je také ideální pro montáž na mobilní platformy.

LR-10 i A/10

LR-10 i A/10 má stejnou stopu jako stávající LR Mate 200 i D/7L, ale s 1,4násobkem užitečného zatížení zápěstí a 1,2násobkem maximálního dosahu. Díky standardu ochrany IP67 ve standardu je robot ideální pro ošetřování obráběcích strojů, kde je přítomnost nečistot, jako je chladicí kapalina, třísky a mazivo, běžná.

Tento nový robot se štíhlým profilem může fungovat v úzkých prostorách v pracovní obálce obráběcího stroje, což zajišťuje efektivní operace nakládání a vykládání. Vybírání úkolů v logistickém průmyslu, kde FANUC zaznamenává v posledních letech rostoucí poptávku, je další aplikací, kde se nasazení LR-10 i A/10 může ukázat jako velmi výhodné.

Robot podporuje kromě konvenčního i Pendant jako výukové zařízení také nejnovější ovládání R-30 i B Plus od společnosti FANUC , přičemž je k dispozici také intuitivní a snadno použitelný tablet TP. Kromě toho, stejně jako u všech robotů FANUC, je možné nakonfigurovat LR-10 i A/10 pomocí kamerových senzorů a široké škály inteligentních funkcí, které pomáhají zlepšit flexibilitu.

Společnost FANUC, která zahájí expedici výrobních jednotek LR-10 i A/10 v lednu 2022, ukazuje LR-10 i A/10 na výstavě EMO Milano (stánek E02, hala 7). Namontováno na mobilní vozík LR-10jáA/10 obsluhuje FANUC ROBODRILL a zdůrazňuje schopnost robota optimalizovat aplikace obsluhující obráběcí stroje. V době nečinnosti (při čekání na dokončení rutiny obrábění) je robot vidět, jak provádí rychlé víceosé pohyby, aby ukázal svou hbitost a rychlost.

O společnosti FANUC
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznických služeb.

Zdroj zprávy: FANUC