LIBERTY Ostrava láme v prvním kvartále rekordy ve výrobě i zisku

liberty ostrava

LIBERTY Ostrava zaznamenala v 1. čtvrtletí roku nejlepší výsledky za několik posledních let. V období od 1. ledna do 31. března dodala více než 550 tisíc tun ocelových výrobků. Objem výroby oceli v lednu i březnu přesáhl 200 tisíc tun, což byla nejvyšší měsíční výroba od roku 2016. LIBERTY Ostrava předpokládá za první čtvrtletí také zvýšení hrubého provozního zisku na 1,6 miliardy korun, což je nejlepší čtvrtletní výsledek od doby, kdy huť převzala GFG Alliance. Huť má i nadále dostatek zakázek i surovin pro plnou výrobu.

liberty ostrava

K lepším výsledkům přispělo kromě loňských provozních a komerčních zlepšení také ekonomické oživení trhu, díky němuž výroba v ostravské huti běží naplno, a také růst cen oceli. Výroba za 1. čtvrtletí se meziročně zvýšila o více než 20 % a byla o více než 70 % vyšší v porovnání s 2. a 3. čtvrtletím, kdy ocelářství zasáhl koronavirus nejvíce. Rekordy zaznamenala společnost nejen ve výrobě, ale také v expedici výrobků a kamionových nakládkách.

liberty ostrava

“Na provozní, obchodní i finanční výsledky uplynulého čtvrtletí, které jsou nejlepší za několik let, můžeme být všichni v LIBERTY Ostrava právem hrdi. Velmi mě těší, že po složitém období, kdy jsme se vyrovnávali s dopadem koronaviru na ocelářství, jsme opět ukázali, že ostravská huť je silným a životaschopným podnikem. Nyní se budeme soustředit na to, abychom našim zákazníkům a dalším partnerům napomohli s obnovou po pandemické krizi,“ uvedl Václav Habura, ředitel pro výrobu v LIBERTY Ostrava.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava
Liberty Ostrava