Lissmac – světová špička v CNC broušení

Lissmac

Mezi odborníky je značka Lissmac spojena se spolehlivými a vysoce produktivními brousícími stroji, které zajišťují zbavení polotovarů okují od laserového, plynového nebo plazmového pálení, odjehlování po dělení nebo třískovém obrábění. Podobně odstraňují také otřepy z vysekávacích lisů, postarají se o zaoblení hran nebo o zbavení rzi a nerovností. Pokročilé technologie jsou doplněny o číslicové řízení produkčního procesu v sériové výrobě. Lissmac má efektivní řešení pro většinu potřeb výrobních firem a nabízí tudíž stroje s jednostranným i oboustranným opracováním povrchu a pro suché i mokré broušení.

Na MSV 2019 bude Lissmac vystavovat 2 průmyslové brusky, a to model SBM-l 1500 a model SMD 133DRE. První z nich je nejprodávanějším brousícím strojem v Evropě a vysoké popularitě se těší i ve světě díky vysoce efektivnímu oboustrannému odstraňování otřepů a zaoblení okrajů děrovaných, laserových a jemných plazmových řezaných obrobků pomocí jediného pracovního procesu. Jedná se o vysoce výkonný stroj s šířkou pracovní plochy 1.500 mm…

Lissmac SBM-l 1500

Druhým exponátem je rovněž stroj s unikátními vlastnostmi. SMD 133DRE má novou technologii na odstraňování strusky a otřepů, která je založena na velmi účinné vstupní, resp. první brousící jednotce. Díky tomu stroj zajišťuje výborné výsledky broušení a dlouhou životnost ostatních brousících jednotek, což má pozitivní vliv i na ekonomiku provozu SMD 133DRE.

SMD 133DRE

Toto zařízení je natolik efektivní ve své činnosti, že může uspokojit nároky i v těch nejnáročnějších výrobních provozech. Tady je malá videoukázka funkce stroje…

Oba exponáty budou na MSV 2019 představeny v pavilonu B, na stánku č.022, a to v expozici firmy VAVRUŠKA TRADE s.r.o., což je oficiální české zastoupení LISSMAC Maschinenbau GmbH.

Tady se můžete podívat, jaké stroje firma vystavovala v předchozích ročnících Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně: 2018, 2017, 2016.