MPO podpoří projekty rozvoje aplikací pro průmyslové oblasti za použití sítí 5G

5g

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásilo novou výzvu z Národního plánu obnovy. Podpoří aktivity, jejíž hlavní náplní je investice nebo pořízení nových služeb v informačních a komunikačních technologiích v oblasti (RIS3), tedy software a hardware, služby, osobní a další náklady související se zásadní změnou výrobního postupu projektem rozvoje aplikací za použití mobilních sítí 5. generace a jeho demonstrace v oblasti Průmyslu 4.0.

„Jde o další z výzev, kterou podpoříme nové projekty s vysokou přidanou hodnotou. Chceme vytvářet podmínky, které podpoří snižování výrobních nákladů a zkracování doby výroby,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

5g

 

„Tento program umožní podporu vytvoření aplikací digitalizovaných výrobních linek nebo robotizovaných systémů s přímou komunikací uživatelů přes 5G mobilní zařízení nebo komunikace zařízení nebo strojů/technologií mezi sebou (D2D, M2M),“ dodává vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko.

V Národním plánu obnovy je vyčleněno 375 miliónů korun. Žádosti o podporu je možné podávat od 31. července 2023 do 30. září 2023. Podrobné informace k výzvě jsou na webu MPO.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo