SCHUNK: MTB aplikační sady pro rychlý začátek

MTB SCHUNK

Automatizované nakládání a vykládání v několika krocích: S novými MTB aplikačními sadami umožňuje SCHUNK pohodlný vstup do částečné automatizace s coboty. Přiložené chapadla a silové upínače jsou dokonale přizpůsobeny pro použití při obrábění a lze je kombinovat se speciálními připojovacími sadami pro roboty. To šetří čas při plánování, umožňuje až o 50 procent rychlejší nakládání a vykládání a zlepšuje využití stroje.

schunk MTB

Coboti jsou perfektními pomocníky, když je potřeba stroje ve výrobě snadno a flexibilně nakládat a vykládat. Vkládáte surové díly a získáváte hotové výrobky. Zbavují zaměstnance monotónních a stresujících činností a vytvářejí čas na jiné úkoly. Jak ale začít s automatizovanou aplikací? Velmi snadno s novými aplikačními sadami MTB od SCHUNK. Protože specialista na automatizaci vyvinul tři sady speciálně pro tento účel.

Uchopení a upnutí z jednoho zdroje
V závislosti na prostoru a úkolu jsou aplikační sady k dispozici s jednoduchým nebo dvojitým chapadlem. To zahrnuje jedno nebo dvě univerzální chapadla JGP-P s ofukovací tryskou a utěsněnou ventilovou schránkou. Společnost SCHUNK uvedla na trh vysoce výkonný 2prstový paralelní chapadlo teprve na konci minulého roku. „Balík dvojitých chapadel“ zajišťuje maximální produktivitu: Vzhledem k tomu, že dvě chapadla mohou nakládat a vykládat stroj v jednom kroku, šetří téměř 50 procent času. Díky kombinaci silových svorek a chapadel z jednoho zdroje je uvedení do provozu obzvláště rychlé a snadné. K tomu nabízí SCHUNK třetí aplikační sadu pro automatizované stacionární upínání obrobků. To zahrnuje kompaktní a na údržbu nenáročný upínací silový blok PGS3 s ventilovým terminálem,

Díky utěsněné skříni ventilu jsou uživatelsky přívětivé sady produktů ideální pro použití v drsném prostředí obráběcích strojů. Integrovaná ofukovací tryska v paketu chapadla také uleví zaměstnancům: Automaticky odstraňuje nečistoty a třísky z upínače a obrobku. Ruční odebírání stlačeným vzduchem již není nutné a upínací místa jsou spolehlivě vyčištěna pro opakovatelné upnutí. Aplikační sady jsou k dispozici pro coboty od výrobců OMRON, Universal Robots, TM, Doosan a FANUC. Pomocí specifických kabelů, hadic atd. z příslušných připojovacích balíčků robota uživatelé připojí komponenty od společnosti SCHUNK ke cobotovi v několika krocích – automatické nakládání a vykládání stroje pak může začít.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK