Na ozdravné pobyty letos železárny vyšlou 250 dětí

Děti ozdravný pobyt

Žáci prvního stupně Jubilejní Masarykovy základní školy v Třinci (1. ZŠ) zamířili v pondělí ráno do Žiaru. Díky podpoře Třineckých železáren, které každoročně financují ozdravné pobyty dětí z regionu, tak skloubí výuku s pobytem na čerstvém horském vzduchu.

Děti ozdravný pobyt

Celkem se v průběhu podzimních týdnů ve Středisku dětské rekreace ZO OS KOVO TŽ v podhůří Západních Tater při ústí Žiarské doliny vystřídá na 250 žáků.

„Je skvělé a naprosto správné, že Třinecké železárny o děti z tohoto regionu pečují a posílají je na ozdravné pobyty. Je to konkrétní krok naplňující motto Společně pro příští generace,“ konstatovala personální ředitelka třinecké hutě Kateřina Nogolová.

Dohromady už huť do Tater poslala v minulých letech bezmála dva tisíce dětí. Po prvním desetidenním turnuse zamíří na Slovensko žáci Základní školy na Slezské ulici v Třinci (6. ZŠ) a jako poslední přijdou na řadu žáci místní Základní školy Petra Bezruče (2. ZŠ) a Církevní základní školy.

„Každý rok oslovujeme jiné školy. Jedná se o oblast od Mostů u Jablunkova po Český Těšín. Díky tomuto střídání má šanci vyjet na bezplatný ozdravný pobyt do slovenského Žiaru každé dítě,“ shrnul za organizátory Marcel Pielesz, předseda Základní organizace odborového svazu KOVO TŽ (ZO OS KOVO TŽ).


Reklama

Odborová organizace zajišťuje dopravu, ubytování, vybavené prostory pro výuku a další aktivity, stravu i program. Kromě procházek a výletů po okolí se tak děti podívají mimo jiné do nedaleké Stanišovské jeskyně v Jánské dolině. Setkají s horskými záchranáři anebo ochranáři přírody, kteří pro ně připraví poučnou besedu o tom, jak se lidé mají v horách chovat a čeho se vyvarovat.

Zdroj zprávy: Třinecké železárny, a.s.
Třinecké železárny