Nastavitelné ustavovací podložky SKF Vibracon umožňují snadnou montáž

SKF vyvinula novou řadu nastavitelných podložek s vyšší nosností a větším rozsahem nastavení. Podložky lze použít v mnoha průmyslových odvětvích: v potravinářském a nápojovém, v papírenském a výrobě celulózy, v železničním, v námořní dopravě, v zařízeních v pobřežních vodách, v zemědělství a ve výrobě energie. Obvykle se nacházejí v zařízeních, jako jsou plynové, naftové a LNG motory, generátory, kompresory, elektromotory a převodovky.

Řada Vibracon E – která zahrnuje čtyři různá provedení – má vylepšenou samonivelaci a nastavení výšky. Podložky umožňují snadnou a přesnou montáž všech typů rotačních zařízení na základní rámy a na ocelové nebo betonové základy.

SKF Vibracon E

Universal adjustable chock SKF Vibracon / SS series

„Pomáhají zjednodušit instalaci rotačních strojů, což zlepšuje technickou a ekonomickou výkonnost,“ říká Rene Vermeulen, senior technický manažer prodeje SKF.

Podložky vyrovnávají až 4° úhlový rozdíl mezi strojem a montážní základnou bez nákladného obrábění základny nebo použití podložek s epoxidovou pryskyřicí. Samonivelační schopnost v kombinaci s možností výškového nastavení snižuje možnost vzniku měkké patky v soustrojí. Podložky mohou také snížit náklady na základy zařízení – ať už jsou nově navržená nebo znovu použitá

Čtyři produkty řady Vibracon E jsou: podložky z uhlíkové oceli; podložky s povrchovou úpravou; podložky z nerezové oceli; a nízkoprofilové podložky.

Podložky z uhlíkové oceli jsou vhodné pro vnitřní použití, například na továrních podlahách. Podložky s povrchovou úpravou jsou určeny pro extrémnější prostředí, jako je vlhké nebo slané klima. Nerezové varianty jsou určeny do nejnáročnějších podmínek, jako je ropný a plynárenský průmysl. Podložky s nízkým profilem nabízejí ekonomickou alternativu k dražším frézovaným podložkám, přesným tvarovým ustavovacím podložkám nebo podložkám s epoxidovou pryskyřicí.

Široká řada speciálních seřizovacích nástrojů – dostupných od SKF – umožňuje technikům měnit výšku podložky s maximální bezpečností a pohodlím. Kromě toho jsou podložky podporovány odbornými znalostmi SKF v oblasti údržby a vyrovnávání hřídelů.

SKF také nabízí nástroj pro výběr produktu, který zjednodušuje proces výběru správné podložky pro konkrétní aplikaci.

Zdroj zprávy: SKF
SKF