Nejnovější vyvrtávací nástroje umožňují provádění až čtyř typů operací jediným nástrojem

Objednání nástrojů CoroBore BC značky Sandvik Coromant je jednodušší a nejsou tak drahé jako speciální konstrukčně upravené nástroje.

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, představila řadu svých řešení CoroBore® BC (Boring Combination) tvořenou na zakázku upravenými nástroji (Tailor Made) pro operace prováděné ve velkých sériích. Nástroje CoroBore BC umožňují provádění různých operací, jako např. polodokončování a srážení hran, jediným nástrojem. K výrobcům, kterým přinášejí největší výhody, patří dodavatelé pro automobilový průmysl, všeobecné strojírenství a oblast výroby stavebních strojů.

sandvik

Koncepce CoroBore BC představuje rychlou a bezproblémovou alternativu v případě, že standardní nástroje neodpovídají specifickým požadavkům a u speciálních konstrukčně upravených řešení jsou překážkou jejich ceny a dodací lhůty. Jelikož zaměstnanci společnosti Sandvik Coromant využívají online program, který automaticky vytvoří nástroj a poskytne informace o ceně a dodací lhůtě, je celý proces velmi rychlý.

„Výhody, které nástroje CoroBore BC nabízejí z hlediska produktivity, spočívají v omezení zbytečných výměn nástrojů a zkrácení časů cyklu,“ říká Jenny Nilsson, globální produktová manažerka ze společnosti Sandvik Coromant. „Mezi celou řadu předností tohoto nového řešení patří schopnost nabídnout tyto výhody v mnohem kratší době díky automatizovanému návrhu a zpracování cenové nabídky. Obchodní zástupce společnosti Sandvik Coromant jednoduše se zákazníkem probere požadované operace a parametry a provede jejich zadání s pomocí webového konstrukčního rozhraní. Jakmile je to hotovo, systém okamžitě vytvoří návrh nástroje a cenovou nabídku.“

Díky tomu, že nástroje CoroBore BC jsou nabízeny v různém provedení, lze je použít pro celou řadu různých aplikací prováděných vícebřitými nástroji. V zásadě mohou zákazníci volit až ze čtyř typů obráběcích operací prováděných jediným nástrojem (maximálně dva břity na jednu operaci). Řezný průměr se pohybuje v rozmezí 20 až 200 mm (0.787 až 7.874 inch), naproti tomu délka nástroje může být v závislosti na velikosti spojky až 400 mm (15.75 inch). Volitelné alternativy provedení spojky zahrnují Coromant Capto®, HSK tvar A a ISO 9766 a také kužely ISO/MAS-BT/Cat-V. Široký sortiment podporovaných typů a velikostí spojky obvykle umožňuje přímou integraci do rozhraní stroje, kterou je eliminována nutnost použití samostatného základního držáku.

Řešení držáků břitových destiček nástrojů CoroBore BC využívá kazety CoroBore. V porovnání s pevnými lůžky břitových destiček umožňuje toto provedení jednoduché a efektivní výměny kazet. Jako standardní skladované položky lze jak břitové destičky, tak i držáky břitových destiček kdykoli snadno vyměnit.

Kazety jsou dodávány ve třech provedeních: s možností radiálního i axiálního seřízení, s možností seřízení pouze v axiálním směru, bez možnosti seřízení. Všechny varianty kazet jsou vybaveny vysoce přesnými tryskami pro přívod řezné kapaliny, které umožňují použití tlaku řezné kapaliny až 80 barů (1160 PSI), což je jedinečná výhoda na zakázku upravených vícebřitých nástrojů.

Kromě standardních ISO břitových destiček jsou pro vyvrtávací nástroje CoroBore BC vhodné také naše patentované břitové destičky CoroBore 111, pro které je k dispozici výběr nástrojových tříd optimalizovaných pro střední a hrubovací vyvrtávání. Obsáhlý program břitových destiček Sandvik Coromant nabízí produktivní geometrie a nástrojové třídy pro obrábění všech typů materiálů a všechny typy vyvrtávacích operací.

A navíc, jedinečnou výhodou, kterou koncepce CoroBore BC strojírenským závodům nabízí, je možnost získání nástrojů v kratších dodacích lhůtách v porovnání se speciálními, konstrukčně přizpůsobenými nástroji – a za mnohem zajímavější ceny.

Podrobnější informace naleznete tady.