Nová studie ŠKODA VISION 7S nyní ve ŠKODA Muzeu

vision 7s

Návštěvníci ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi mají jedinečnou příležitost prohlédnout si hliněný model studie elektromobilu ŠKODA VISION 7S. Ve skutečné velikosti spatří první konkrétní ukázku nového designového jazyka MODERN SOLID, působivý výsledek práce týmu šéfdesignera ŠKODA AUTO Olivera Stefaniho.

ŠKODA Muzeum nabízí návštěvníkům kromě prohlídky stálé expozice, tematických výstav či depozitáře sportovních vozů a prototypů ze 127leté úspěšné historie mladoboleslavské značky také příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy jejího dynamického vývoje. Velkému zájmu se těší již tradiční prezentace designových studií vystavovaných bezprostředně po oficiální světové premiéře.

vision 7s

Příležitostí nahlédnout do ještě vzdálenější budoucnosti jsou hliněné modely ve skutečné velikosti. Aktuálně dominuje hlavnímu výstavnímu prostoru ŠKODA Muzea předobraz studie elektromobilu ŠKODA VISION 7S, sedmimístného SUV na podvozkové platformě MEB. Jedná se o skutečný milník éry elektromobility a digitalizace. Poprvé dává konkrétně nahlédnout do světa nového designového jazyka značky ŠKODA nazvaného MODERN SOLID. Tím je vystiženo nezaměnitelné spojení robustního vzhledu, funkčnosti a autentičnosti. Tým Olivera Stefaniho, šéfdesignera společnosti ŠKODA AUTO, vylepšil osvědčené přednosti stávajícího designového jazyka a zároveň se odvážně vydal na novou cestu. Minimalistický design navozující pocit bezpečí a vyzařující sílu se podařilo účelně skloubit s důrazem na vynikající aerodynamické vlastnosti moderních vozů ŠKODA.

I na hliněném modelu jsou dobře patrná specifická řešení jako nová příď s tzv. maskou Tech-Deck Face. Dále prodloužený prostor až pro sedm cestujících nastupujících portálovými dveřmi s protisměrným otevíráním, mírně se svažující střecha, trojúhelníkové D sloupky karoserie nebo třeba výrazně čtvercové lemy podběhů kol. Základ studie tvoří modulární platforma pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. S baterií o kapacitě 89 kWh nabídne studie ŠKODA VISION 7S dojezd více než 600 km v režimu WLTP.

vision 7s

ŠKODA Muzeum, situované v autentických prostorách bývalého výrobního areálu mladoboleslavské automobilky z počátku 20. století a v přilehlých budovách, umožňuje zasadit hliněný model studie elektromobilu ŠKODA VISION 7S do kontextu bohaté prezentace globálně úspěšné společnosti působící na trhu již od roku 1895. Široká veřejnost má jedinečnou příležitost seznámit se s tímto netradičním exponátem až do 15. září 2022.

Návštěvu ŠKODA Muzea lze v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného spojit s prohlídkou Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Více informací naleznete na muzeum.skoda-auto.cz a také na facebookovém profilu www.facebook.com/skodamuzeum.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda