Odstartoval desátý ročník Letní školy ČEPS

čeps

Společnost ČEPS zahájila jubilejní ročník úspěšného vzdělávacího programu pro studenty bakalářských a magisterských oborů vysokých škol. V týdnu od 30. 8. do 3. 9. 2021 se účastníci seznámí s fungováním společnosti, podívají se na rozvodnu a dispečerský sál, prodiskutují aktuální trendy v energetice a mnoho dalšího.

Společnost ČEPS dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a spolupracuje s vysokými i středními školami. Letní škola ČEPS je jednou z cest, jak ČEPS přibližuje mladým lidem provoz a řízení přenosové soustavy a doplňuje jejich teoretické vzdělání nenahraditelným pohledem z praxe.

„Máme radost, že je o Letní školu ČEPS mezi studenty velký zájem a máme jim co nabídnout. Každý rok se tu setkáváme s nadšenými, zvídavými lidmi. Ukazujeme jim, že je energetika dynamický obor, který potřebuje mladé odborníky přinášející inovativní nápady a neotřelý pohled na věc,“ říká ředitelka sekce HR a korporátní služby Diana Procházková.

Na studenty čeká bohatý program. Navštíví rozvodnu Hradec u Kadaně i dispečerský sál, vyzkouší si Assessment centrum a zúčastní se workshopů a debat s předními odborníky v energetice.

„Program vždy pečlivě připravujeme s kolegy napříč celou společností tak, aby si účastníci odnesli co nejpraktičtější informace a abychom naplnili jejich očekávání,“ popisuje Diana Procházková. Letní škola ČEPS je pro studenty také jedinečnou příležitostí, jak nastartovat kariéru. „Během Letní školy se studenty probíráme jejich představy o budoucím uplatnění a pomáháme jim s dalším nasměrováním. Jsme rádi, když zůstaneme v kontaktu a studenti se k nám vracejí na stáž, konzultovat diplomovou práci, anebo se stanou i našimi kolegy,“ dodává Diana Procházková.

Společnost ČEPS kromě Letní školy pořádá i každoroční soutěž o nejlepší diplomovou práci, podporuje talentované studenty elektrotechniky a elektroenergetiky prostřednictvím stipendijního programu, nabízí stáže i odborné praxe. Aktivně podporuje projekty rozvíjející technické školství, a to i na úrovni středních a základních škol.

Zdroj zprávy: ČEPS, a.s.
čeps