Průmyslové protipožární zabezpečení z dílny Cylinders Holding

Cylinders protipožární zařízení

Společnost CYLINDERS ENGINEERING SERVICES a. s. ze skupiny Cylinders Holding v těchto dnech předala zákazníkovi k užívání plynové hasící zařízení (GHZ) pro sklad hořlavin. Jde o nový sklad logistické společnosti RKL Opava, který se tak stal jedním z nejlépe protipožárně zabezpečených skladových prostorů v ČR.

Cylinders protipožární zařízení

V případě požáru se v takto vybaveném skladu automaticky aktivuje hasivo IG100, tedy dusík, uložený ve 120 tlakových lahvích o vodním objemu 140 litrů. Lahve vyrobila společnost Vítkovice Cylinders, rovněž člen Cylinders Holding.

RKL Opava Cylinders protipožární zařízení

Samočinné stabilní plynové hasicí zařízení s hasivem IG100 se skládá z detekční části (řídící a zpožďovací zařízení, hlásiče požáru, zvuková a optická signalizace) a hasicí části (tlakové lahve, rozvody, trysky, přetlakové klapky).

RKL OPava Cylinders protipožární zařízení
Vše společně tvoří ucelený, vysoce spolehlivý systém. Hasivo IG100 je bezbarvý inertní plyn vyskytující se v atmosféře, v běžné koncentraci nepředstavuje žádné riziko pro člověka. Každá chráněná místnost je definována jako samostatný hasební úsek, v případě aktivace zařízení GHZ je v něm vyprázdněná kompletní baterie lahví.

Cylinders protipožární zařízení

Zdroj zprávy: Cylinders Holding a.s.
cylinders