Robotika nebo umělá inteligence. Hlavní témata Dne otevřených dveří na MPO

Budova MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) otevírá brány veřejnosti. Už v sobotu 28. října 2023 od 9:00 do 16:00 hodin, a to u příležitosti založení samostatného Československa. Návštěvníci si budou moci prohlédnout budovu Na Františku. Nově na Dni otevřených dveří představí VŠB Technická univerzita Ostrava sofistikované roboty. Návštěvníci se mohou těšit také na představení umělé inteligence nebo funkční pojízdné pobočky České pošty.

mpo budova

Mezi hlavní témata Ministerstva průmyslu a obchodu patří oblasti, které jsou pro technologický rozvoj České republiky klíčové. Jedná se například o umělou inteligenci, elektromobilitu, čipy nebo obnovitelné zdroje energie.

Aby resort návštěvníkům tato témata co nejvíce přiblížil, připravil kromě standardní prohlídky historické budovy speciální doprovodný program. Ten zahrnuje například prezentaci robotiky nebo umělé inteligence. Veřejnosti bude k dispozici také Mobilní pošta, funkční pojízdná učebna České pošty.

seminář Misan

Reklama

Výstavba ministerské budovy Na Františku byla zahájena v roce 1928. Podle původního záměru měla být stavba dokončena už v roce 1931, nakonec však kolaudace proběhla až v roce 1934. Autorem návrhu na výstavbu paláce byl jeden z nejvýznamnějších českých architektů Josef Fanta.

mpo pozvánka

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo