SCHUNK – Tři čelisti pro zaoblené obrobky

tandem krp3

Úspěšný příběh stavebnicového systému TANDEM3 pokračuje: Nový tříčelisťový upínací silový blok nabízí čtyři varianty ovládání s ještě větší konstrukční flexibilitou při automatizovaném nakládání stroje.

schunk Tandem3
Stacionární stavebnicový systém TANDEM3 s novým 3-čelisťovým upínacím silovým blokem KRP3 má další komponent pro optimální upnutí obrobku při automatizovaném nakládání stroje

Všechny upínací silové bloky TANDEM3 se vyznačují vysokou upínací silou a přesností při kompaktní konstrukci. Díky tomu jsou ideálním společníkem pro procesně spolehlivé upínání obrobků v nejužších prostorách. Díky různým pneumatickým dotazovacím funkcím, volitelnému posilovači upínací síly pro pneumatické ovládání a rozsáhlé řadě příslušenství se dokonale hodí pro automatizované použití při řezání kovů. Díky tomu jsou upínací bloky TANDEM3 ideálním společníkem pro malé a extrémně velké dávky ve všech průmyslových odvětvích.

schunk krp3

Čtyři varianty pro válcové upínání
S novým 3-čelisťovým upínacím silovým blokem má nyní řada TANDEM3 také další komponent pro stacionární upínání válcových obrobků. Rovnoměrné rozložení síly zajišťuje bezpečné a opakovatelné upnutí. Stejně jako jeho 2čelisťový protějšek má také propracovaný systém mazání, který zaručuje vysokou účinnost a konstantní upínací síly. Optimalizovaný vnější obrys odvádí třísky kontrolovaným způsobem a činí obrobek snadno přístupným při každé operaci obrábění. Přídavné krycí zátky zabraňují hromadění hnízd třísek. Upínací zařízení je dostupné v pneumatickém (KRP3), hydraulickém (KRH3), pružinovém (KRF3) a brzy také v elektrickém (KRE3) provedení. Díky integrovaným dotazovacím funkcím se centrovací svěrák ideálně hodí pro použití při automatizovaném nakládání strojů. Tímto způsobem lze pomocí dynamického tlaku zjistit polohu základních čelistí nebo spolehlivě kontrolovat systém obrobku při automatickém nakládání. Pomocí standardizovaných konzolových desek lze upínače rychle a snadno namontovat na stůl stroje nebo nulový upínací systém VERO-S nebo je flexibilně vyměnit.

schunk krp3

Tříčelisťový svěrák je k dispozici ve čtyřech velikostech od 100 do 250 jako standardní verze nebo verze s dlouhým zdvihem. Jeho upínací síla se pohybuje od 18 do 66,5 kN. Díky svému rozsáhlému modulárnímu systému a všestrannému sortimentu příslušenství od upínacích čelistí, možností upevnění a dotazů nabízí společnost SCHUNK upínací řešení pro každou aplikaci.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK