Skupina OMNIPOL se představila na Paris Airshow

omnipol airshow paris

V termínu od 19. do 25. června se na francouzském letišti Le Bourget konala jedna z největších leteckých a kosmických akcí na světě, Paris Airshow. OMNIPOL a jeho dceřiné společnosti ERA, MESIT, Aircraft Industries a také AERO Vodochody se zde představil na společném stánku českých firem, kterých tu vystavovalo celkem 16. Záštitu nad českou prezentací převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Naši expozici navštívila stovka významných tuzemských i zahraničních delegací, vedly se tu desítky úspěšných jednání a přišly si ji prohlédnout desetitisíce odborných i laických návštěvníků. Za MPO vystavující přišel pozdravit ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Delegaci ministerstva obrany vedla Radka Kondrlová, ředitelka sekce průmyslové spolupráce. České firmy svojí návštěvou podpořili také zástupci Armády ČR v čele s velitelem Vzdušných sil genmjr. Petrem Čepelkou nebo velitelem Čáslavské 21. základny taktického letectva, plk. Jaroslavem Tomaňou.

 

Obrovský zájem obecenstva sklidil také letoun L 410 NG, jenž byl k vidění na venkovní ploše. K dispozici návštěvníkům byla také posádka letounu, která tak mohla poskytnout odborné odpovědi na veškeré otázky.

OMNIPOL a letoun L 410 se na Paris Airshow představil již v roce 1975, kdy zde prezentoval první verzi letounu L 410 turbolet, což bylo pouhý rok po jeho prvním letu.

Výstava Paris Airshow se letos pyšnila již 54. ročníkem a do areálu výstaviště přilákala 2.500 vystavujících ze 46 zemí, 300.000 návštěvníků a 322 oficiální delegací ze 100 různých států.

Zdroj zprávy: Omnipol
omnipol