Špičkové stroje od Prima Power na MSV 2022

Prima Power

Společnost Prima Power je dodavatelem plechotvářecích strojů a laserových řezacích strojů s vysokým stupněm přidané hodnoty. Dynamické inovace modelových řad ukazují na stálou pozornost vývoji nových funkcí a vylepšených vlastností, čímž firma získává nejen nové zákazníky, ale také si udržuje dlouhodobé vztahy se stávajícími klienty.

Letošní expozice společnosti se vrátila do haly B, kde firma tradičně vystavuje. Nepřehlédnutelný stánek nabídl zajímavé technologie pro výkonné laserové řezání plechů a produktivní ohýbání.

Fotogalerie expozice společnosti Prima Power na MSV 2022

Laser Genius+ – novinka v 2D laserovém řezání
Vystavený stroj Laser Genius+ 1530 je připraven pro nasazení v rámci Průmyslu 4.0. Jedná se o výkonný, ale energeticky úsporný 2D laserový řezací stroj, který je kompletně vyráběn v Itálii a má unikátní high-tech řešení umožňující vysokou úroveň výkonu, efektivity, kvality, automatizace, inteligence a snadné použití. Díky vysoké dynamice (trajektorie 180 m/min, zrychlení 2,8 g) a přesnosti stroje je významně zkrácena doba cyklu a také výrazně zvýšena produktivita a kvalita řezání. Díky široké škále dostupných laserových výkonů a funkcím stroje navrženým tak, aby byla zajištěna úplná kontrola nad laserovým procesem, maximální spolehlivost a kvalita z dostupné síly, mohou zákazníci získat nejlepší návratnost investic na základě svých skutečných potřeb.

Laser Genius+ je kompaktní stroj plug & play, kde jsou všechny již otestované služby integrovány do jednoho vyhrazeného modulu odděleného od pracovního prostoru stroje. Má velmi krátký čas instalace (připraven k řezání je za dva dny) a symetrické reverzibilní uspořádání, díky němuž ho lze použít v libovolném výrobním kontextu. Laser Genius+ navíc díky malé zabrané ploše umožňuje vysoce efektivní využití prostoru. Navzdory kompaktnímu uspořádání má Laser Genius+ největší pracovní plochu ve srovnání s jinými 2D stroji dostupnými na trhu (zdvihy osy X, Y: 3 150 × 1 600 mm pro model 1530, 4 320 × 2 200 mm pro 2040 a 6 320 × 2 200 mm pro 2060).

Fotogalerie pálicího stroje Prima Power Laser Genius+ 1530

Laser Genius+ lze snadno připojit k celé řadě automatizačních systémů Prima Power, např. ke Combo Tower Laser a novému, chytrému a flexibilnímu vybíracímu a stohovacímu robotu PSR 2D od Prima Power, což je efektivní řešení pro řízení toku materiálu, které automaticky, rychle a flexibilně vybírá a stohuje díly. Přesnost stohování PSR je vysoká a mezera mezi stohy minimální, což umožňuje optimální využití oblasti stohování. Díky modulární struktuře systému a širokému portfoliu produktů Prima Power lze PSR 2D připojit přímo ke skladovacímu řešení Night Train FMS. K PSR 2D lze také připojit automatické ohýbací centrum a vytvořit tak automatizovanou výrobní linku, která zpracuje plechový materiál na řezané a ohýbané hotové výrobky.

Vystavený stroj je na stánku doplněn o odsávací zařízení Donaldson Torit DCE, které v reálném nasazení eliminuje zdraví škodlivé zplodiny a řeší požadavky ochrany pracovníků.

Flexibilní poloautomatické ohýbání panelů
Prima Power BCe Smart je servoelektrický stroj navržený pro zákazníky, kteří hledají flexibilní poloautomatickou ohýbačku panelů s konceptem „integrované bezpečnosti“, který obsluze umožňuje soustředit se pouze na operace s přidanou hodnotou, a to pomocí vizuálních zařízení a zvukových signálů. Maximálního pohodlí pro obsluhu je dosaženo díky dvěma laserovým skenerům namísto fyzických zábran a deskám pracovních stolů, které lze snížit pro usnadnění nakládání malých nebo středně velkých dílů. Kompaktní uspořádání stroje a kombinovaná sekvence nakládání a vykládání zaručují vysokou produktivitu. Obsluha naloží plechový materiál na kartáčovaný pracovní stůl a odejde s ohnutým dílem, vše v jediném kroku.

Fotogalerie pálicího stroje Prima Power Bce Smart

BCe Smart je vybaven dvěma inovativními technologiemi pro kontrolu kvality ohýbání, jsou to DABA a API, které umožňují získání nejpřesnějších ohybů plechů. DABA (Dynamic Adjustment of the Bending Angle) je patentovaná technologie, která výrazně zkracuje čas potřebný k vytvoření nového dílu, a to díky doporučeným korekčním parametrům ve vztahu k několika materiálovým proměnným. API (Advanced Profile Inspection) je doplňková patentovaná opce, která sestává z kamerového zařízení používaného k aplikaci korekcí ohybu za účelem dosažení cílového úhlu v požadované toleranci. Na MSV 2022 společnost Prima Power prezentovala schopnosti ohýbacího centra BCe Smart na příkladu výroby skříní rozvaděče. Podívejte se na krátké video…

Objevte i inovativní podpůrné služby, které diagnostikují a řeší problémy rychleji a efektivněji, včetně prediktivní asistence, vzdáleného monitorování a asistence pomocí rozšířené reality. Na Prima Power se můžete spolehnout, ať už jste kdekoli. Celosvětová servisní síť má 600 zaměstnanců, z toho 400 inženýrů.

Více informací o strojích Prima Power naleznete na stránkách www.primapower.com.