Společnost Siemens Mobility kupuje HMH, aby posílila pozici na východoevropských koridorech

siemens Vectron

Společnost Siemens Mobility dokončila akvizici HMH, s.r.o., technologické společnosti se sídlem na Slovensku, která nabízí národní vlakový zabezpečovací systém MIREL pro Slovensko, Českou republiku, Maďarsko a Polsko. Díky této akvizici může společnost Siemens Mobility nabídnout kompletní portfolio vlakového zabezpečovacího zařízení pokrývající východoevropské železniční koridory. HMH bude nadále sídlit v Bratislavě na Slovensku a bude začleněna do obchodní jednotky Siemens Mobility Rail Infrastructure.

„Akvizice HMH je naším strategickým krokem v portfoliu železniční infrastruktury a posiluje naši pozici na trhu. Je to důležitý milník v naší snaze poskytovat komplexní řešení z jednoho zdroje pro všechny poskytovatele kolejových vozidel v Evropě,“ uvádí Andre Rodenbeck, ředitel Rail Infrastructure společnosti Siemens Mobility, a doplňuje: „Jsme rádi, že můžeme naše nové kolegy z Bratislavy přivítat v Siemens Mobility.“

siemens Vectron

„Siemens Mobility je pro nás dokonalým partnerem. Společně můžeme budovat a rozšiřovat naše portfolio systémů vlakového zabezpečovacího zařízení, které jsou již dvě desetiletí na špičce. Budoucnost je v evropské přeshraniční železniční dopravě. Díky tomu, že HMH je nyní nedílnou součástí rodiny Siemens Mobility, budeme v centru tohoto vývoje pro východoevropský trh. Je to významný krok pro naši budoucnost,“ říkáTomáš Horváth, generální ředitel a zakladatel společnosti HMH.

MIREL VZ1 je kompletní řešení, které je určeno pro podporu bezpečného provozu na železnici na Slovensku, v České republice, Maďarsku a Polsku. MIREL VZ1 je navržen jako harmonizovaný systém s rozhraním podle evropských železničních norem a je možné ho integrovat s ETCS, budoucností v oblasti zabezpečení na železnici pro všechny členské státy Evropské unie.

Vectron Dual Mode Ostrava

Společnost HMH byla založena v roce 1993 a od roku 1999 se zabývá vývojem, výrobou a údržbou systémů zabezpečovacích zařízení a sledováním řízení vlaků. Klíčovým produktem společnosti je MIREL.

Zdroj zprávy: Siemens
logo Siemens