Společnost VÍTKOVICE STEEL modernizovala výrobu výpalků

VÍTKOVICE STEEL, a.s.

Společnost VÍTKOVICE STEEL dokončila modernizaci technologie výroby výpalků. Modernizovaný pálicí stroj umí vypálit speciální úkosy důležité pro svařování, což umožní firmě získat nové portfolio zakázek pro stavebnictví a strojírenství. Jedná se o druhou největší investici do výroby výpalků za posledních 8 let.

Vítkovice steel

„Nová technologie má úspěšně za sebou zkušební provoz, který ověřil dané parametry přesnosti a kvality, během března předpokládáme plnohodnotné využití. První zakázka bude pro našeho zákazníka v Polsku. Předpokládáme, že další zájemci budou rychle přibývat,“ uvedl provozní ředitel společnosti VÍTKOVICE STEEL Radim Pachlopník.

Hlavní částí rekonstrukce byla instalace nové tří-hořákové automatické hlavy, která dokáže vytvořit 4 typy úkosových hran s vysokou přesností. Jedná se o moderní high-tech technologii, kterou společnost VÍTKOVICE STEEL postavila ve spolupráci s českou firmou specializující se na pálicí stroje.

Požadovaná vysoká přesnost tolerancí výsledných úkosů si vyžádala kormě nové moderní tří-hořákové hlavy také rekonstrukci pojezdové dráhy a zpevnění základové konstrukce 28 metrů dlouhého pálicího stolu. Dalším významným novým prvkem byla instalace regulačních stavěcích mechanismů, které umožní jemné seřizování pálicího stolu do ideální roviny. Investice celkem dosáhla 6 milionů korun.

Příprava projektu trvala 6 měsíců a podílel se na ní tým 6 lidí různých technických profesí, samotná instalace technologie zabrala zhruba 3 týdny. „Nejnáročnější bylo zorganizovat všechny úkony tak, aby montáž a zprovoznění nové technologie proběhly co nejrychleji s ohledem na běžný provoz výroby výpalků a samozřejmě v požadované kvalitě,“ doplnil Petr Gocal, vedoucí projektu a technický zástupce manažera Válcovny Kvarto.

V souvislosti s novou technologií prošlo školením a zácvikem v lednu a únoru 5 zaměstnanců. Následovat budou ještě související aktivity na zdokonalení pracovních postupů, doplnění bezpečnostních opatření a zaškolování dalších pracovníků.

Tvarové výpalky jsou jedním ze tří hlavních produktů společnosti VÍTKOVICE STEEL. Používají se na různé strojní konstrukce, větrné elektrárny, mostní konstrukce a další účely ve strojírenství a stavebnictví.

VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Zaměstnává 958 lidí.

Zdroj zprávy: VÍTKOVICE STEEL