SCHUNK: Standardizovaná technologie paralelních pólů pro frézování

schunk

Ať už mají být pro frézování upnuty úzké, tenké nebo objemné feromagnetické obrobky, desky s čtvercovými póly někdy dosáhnou svých limitů, protože ne všechny póly jsou zakryty a magnetické pole tak není vyvážené. S okamžitým účinkem nabízejí paralelní frézovací desky SCHUNK MAGNOS MFPS s pevnými a pohyblivými tyčovými nástavci alternativu pro tento druh použití.

schunk
Paralelní póly SCHUNK MAGNOS MFPS byly vytvořeny speciálně pro frézování tenkých nebo malých obrobků. Umožňují nedeformační nastavení a rychlou výměnu obrobků.

Koncentrované magnetické pole po celé šířce pólu zajišťuje, že s úzkými obrobky je dosaženo vysokých příčných přídržných sil, upnutí bez deformace a nízkých vibrací a krátkých dob ustavení. Díky zvýšené poloze obrobků mají stejnou výšku jako magnetické upínací pouzdro, umožňující 5-stranné obrábění v jednom uspořádání: Obrobek se jednoduše nasadí na vrchol, zatímco elektro permanentní magnetické upínací pouzdro se aktivuje krátkým elektrickým impulsem.

Díky pohyblivému prodloužení tyče již není třeba trávit čas pracným jemným nastavením a není třeba dalších příprav. Naopak se pólové nástavce individuálně přizpůsobují obrobku. Přesné poškození nebo zkreslení obrobku se nestane. Obsluha těží z maximální přesnosti upnutí a rovnoměrnosti obrobku. Celoobvodové upnutí minimalizuje vibrace, zabraňuje poškození vřetena stroje a řezných břitů a snižuje tak náklady na obrobek a údržbu. Energie je potřebná pouze pro aktivaci nebo deaktivaci magnetů. Pro udržení upnutí nevyžadují desky s rovnoběžnými póly energii.

Patentovaný stavový displej automaticky informuje o individuálním stavu aktivace magnetických upínačů bez nutnosti externího napájení energií. Tak lze například kdykoli řídit stav upnutí v úložišti obrobku.

Desky s paralelními póly SCHUNK MAGNOS MFPS jsou k dispozici v různých standardizovaných velikostech, a to od 315 mm x 300 mm do 1 000 mm x 500 mm. desky jsou rovněž dostupné s 6 až 22 póly a s roztečí sloupců 30 mm. Přídržná síla činí 160 N / mm2. Kromě toho jsou k dispozici palety pro paletizační systémy specifické pro jednotlivé aplikace. Magnetická upínací pouzdra MAGNOS MFPS jsou vhodná pro frézování a vrtání. Jejich konstrukce s monoblokem zajišťuje vysokou stabilitu a tuhost, čímž navíc minimalizuje vibrace a výrazně zlepšuje kvalitu povrchu obrobků.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK