Startuje třetí ročník soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ

startupuj na vysočině

Začínající podnikatelé z Kraje Vysočina nebo i jen zájemci o podnikání včetně studentů mohou od dnešního dne až do 15. října podávat své přihlášky do soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ. Ve třech různých kategoriích čeká na vítěze odměna ve výši 30 tis. korun od Kraje Vysočina a pomoc s podnikáním od specialistů agentury CzechInvest.

startupuj na vysočině

„Podpora startupů a inovativních řešení se vyplácí a takovýto projekt, který podporuje jak realizované projekty, tak ty studentské, je v kraji ojedinělý. Těší nás, že tuto soutěž přinášíme do regionu ve spolupráci s Krajem Vysočina a že se tu setkáváme s velmi zajímavými a inovativními nápady. Soutěž podnikatele podpoří v dalším rozvoji jejich byznysu a díky zkušeným mentorům, se kterými v rámci soutěže spolupracujeme, si zájemci odnesou aktuální informace a feedback na svůj projekt,“ uvedla Adéla Lánová, ředitelka regionální kanceláře Jihlava agentury CzechInvest.

Zájemci o soutěž se mohou přihlásit do tří soutěžních kategoriích, a to plánovaný inovativní podnikatelský projekt, realizovaný inovativní projekt a studentský inovativní projekt. Vítěze vybere odborná porota složená ze zástupců CzechInvestu a partnerů soutěže, která bude hodnotit zejména originalitu a inovativnost záměru, jeho realizovatelnost či udržitelnost a kvalitu zpracování. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže je plánované na polovinu listopadu 2023 na půdě Vysoké školy polytechnické v Jihlavě.

I letos jsou během období registrace pro širokou veřejnost i potenciální zájemce o soutěž připravené také tři online workshopy zdarma na témata spojená se začátkem podnikání. Webináře povedou zkušení mentoři, 27. 9. se bude konat Podnikatelský záměr v kostce s Hanou Šudákovou z Jihomoravského inovačního centra, 4. 11. Podnikatelské finance pro začátečníky opět s Hanou Šudákovou a nakonec 11. 10. webinář Odprezentujte se skvěle napoprvé s Ivo Denemarkem z CzechInvestu.

ADK

Reklama

Soutěž STARTupUJ NA VYSOČINĚ vyhlašuje každým druhým rokem agentura CzechInvest ve spolupráci s hlavním finančním partnerem Krajem Vysočina. Záštitu nad letošním ročníkem převzala Mgr. Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje, územního plánu a stavebního řádu, Fond Vysočiny, NNO. Dalšími partnery soutěže jsou Vysoká škola polytechnická Jihlava a Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina. Sponzory soutěže jsou pak firmy DVOŘÁK-svahové sekačky, Plastia, Archeon Group a MYCO, které do soutěže věnovaly věcné a další dary.

Bližší informace o soutěži včetně informací o webinářích jsou uvedeny na stránkách zde.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest