Temelínská návštěvnost převýšila předcovidová čísla. V první polovině roku energetici přivítali přes 18 tisíc návštěvníků.

Přesně 18 250 návštěvníků si v první polovině roku prohlédlo Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Je to téměř o sedm tisíc návštěvníků více než v loňském covidovém roce a o dva tisíce více než v předcovidovém období. Celkově si elektrárny Skupiny ČEZ v první polovině roku prohlédlo rekordních 89 619 lidí. Školy, cyklisté, snoubenci, zájemci o energetiku, ale i rodiny s dětmi. Struktura návštěvníků Infocentra Jaderné elektrárny Temelín je velmi pestrá.

„Vítáme kohokoli. Ve školním roce jsou to především školní exkurze, o prázdninách individuální návštěvníci. Teď jsou to především účastníci reálných prohlídek naší elektrárny. Jen za července jsme elektrárnu reálně ukázali 280 lidem,“ uvedla Hana Marečková z Infocentra Jaderné elektrárny Temelín.

Temelín návštěvnost

Prohlídky areálu jihočeské jaderné elektrárny pokračují ještě během srpna. Zájem o ně byl tak velký, že všech 35 prázdninových termínů o kapacitě 560 míst lidé zaplnili během tří dní. I tak ale energetici zvou do svého infocentra.

„Zájemci se mohou zdarma registrovat na virtuální prohlídku, která je zavede do těch nejzajímavějších míst temelínského areálu, kam se ani během reálných prohlídek nedostanou. Projít se také mohou ptačí stezkou v okolním zámeckém parku nebo nahlédnout do včelích úlů. Děti se mohou vyřádit hned na několika prolézačkách nového dětském hřišti, cyklisté naopak dobít své elektrokola bezemisní jadernou elektřinou,“ upřesňuje Petr Šuleř, vedoucí komunikace jaderných elektráren Skupiny ČEZ.

návštěvnost Temelín

Navíc ve všech infocentrech Skupiny ČEZ běží speciální prázdninová soutěž. Nejmenší návštěvníci se po vyplnění zábavného kvízu můžou těšit na drobný dárek.

„Pro děti máme připraven zajímavý EDUkativní BLOK plný informací a zajímavostí z prostředí jaderné energetiky. Stačí správně vyplnit jednoduchý energetický kvíz, který dostanou děti na infocentrech od našich průvodců,“ doplňuje Kateřina Bartůšková.

Zájemci o prohlídku temelínského infocentra se mohou registrovat na webových stránkách Rezervace na prohlídku IC Jaderné elektrárny Temelín | Skupina ČEZ – O Společnosti (cez.cz)

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 9,7 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Marek Sviták , mluvčí ČEZ, Jaderná elektrárna Temelín

Zdroj zprávy: ČEZ, a.s.
ČEZ