Těžší dodávky na alternativní paliva bude možné řídit s ŘP sk. B

dodávka

Svaz průmyslu změnu prosadil po vzoru členských států EU společně s Ministerstvem dopravy ČR. Prezident republiky Petr Pavel podepsal novelu silničního zákona. Kromě změn bodového systému přináší významnou změnu pro podnikatele. Od nového roku umožní řízení vozidel na alternativní pohon, zejména elektrických dodávek, do 4,25 tuny, s řidičským průkazem skupiny B.

Svaz průmyslu a dopravy ČR změnu usilovně prosazoval na jednáních s Ministerstvem dopravy ČR. Do nynějška mohou těžší dodávky na alternativní paliva, která často překročí limit 3,5 tuny, řídit pouze lidé s řidičským průkazem sk. C. Těch je ale na trhu práce už nyní výrazný nedostatek.

„Jsme rádi, že se podařilo na základě požadavku Svazu průmyslu a dopravy ČR společně s Ministerstvem dopravy ČR prosadit na první pohled nenápadnou změnu v pravidlech pro řidičské průkazy skupiny B. Od nového roku budou moci řidiči s tímto oprávněním řídit i vozidla na alternativní pohon do 4,25 tuny. Dodávky s alternativním pohonem, a zejména ty elektrické, jsou těžší a nelze je tedy plně naložit, aniž by nepřekročily hmotnostní limit 3,5 tuny. To výrazně ztížilo ozelenění firemních flotil, protože musely mít řidiče s oprávněním skupiny C, kterých je výrazný nedostatek. Nová pravidla umožní podnikům v logistice daleko více rozšiřovat využívání vozidel na alternativní paliva bez dalších administrativních, časových a finančních nákladů na zajištění řidičů,” říká Bohuslav Čížek, ředitel Sekce hospodářské politiky Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Misan s.r.o.

Reklama

Zdroj zprávy: Svaz průmyslu a dopravy ČR
Svaz průmyslu