TRUMPF reinvestuje do startupu ScaleNC

ScaleNC Trumpf

ScaleNC programuje stroje na výrobu plechů prostřednictvím cloudové platformy. Programování se provádí pomocí algoritmů AI a pomocí odborníků na CAD/CAM. Cílem startupu je podpořit růst touto investicí. High-tech společnost TRUMPF se chystá investovat zhruba čtyři miliony eur do ScaleNC. Tento startup nabízí digitální služby na cloudové platformě výrobcům plechů například k programování jejich strojů. Podnik má v úmyslu využít tuto investici k podpoře růstu v germanofonních zemích a k rozšíření svých služeb zákazníkům v USA. „ScaleNC je odpovědí na nedostatek dovedností. Mnoho našich zákazníků se snaží obsadit volná pracovní místa. Navíc ScaleNC poskytuje nákladové výhody a pomáhá našim zákazníkům posílit jejich konkurenční postoj,“ říká Tom Schneider, výkonný ředitel pro výzkum a vývoj společnosti TRUMPF Werkzeugmaschinen SE + Co. KG. Startup, který aktuálně zaměstnává 11 lidí, je odhodlán dále růst.

ScaleNC

Foto: TRUMPF

Cloudové strojové programování
ScaleNC se stará o programování strojů a přípravu výrobních dat pro své zákazníky. Za tímto účelem mohou kdykoli nahrát svá data, výkresy a náčrty na cloudovou platformu. Tato stoprocentně vlastněná dceřiná společnost TRUMPF využívá nejen AI a datové algoritmy pro následné programování; má také zkušené CAD/CAM specialisty, kteří dvakrát kontrolují programování. Tato kombinace umožňuje společnosti zvládnout i velmi náročné zakázky v krátké době. Zákazníci, kteří chtějí zaplnit mezery, když je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, mohou selektivně čerpat služby společnosti ScaleNC za pevnou standardní cenu bez jakýchkoli smluvních závazků. Mohou také využívat výhod ještě hospodárnějších operací, pokud se rozhodnou pro dlouhodobou smlouvu. V současné době ScaleNC slouží především zákazníkům v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Společnost si klade za cíl nabízet své řešení v dalších zemích a připravuje se v roce 2023 zasadit se na americký trh.

Trumpf

Foto: TRUMPF

Od nápadu ke startupu
Společnost TRUMPF, která původně investovala do start-upu při svém prvním vyčlenění, využívá cloudové řešení pro své výrobní linky již více než rok.

„Obnovená investice TRUMPF do ScaleNC nám pomůže dosáhnout našich růstových cílů. Poptávka odvětví po cloudových službách roste a my se těšíme, až naše řešení zpřístupníme ještě většímu počtu zákazníků,“ říká zakladatel a generální ředitel společnosti ScaleNC Holger Röder.

Počáteční nápady pro digitální služby strojového programování založené na platformách se objevily v TRUMPF v roce 2019. Zakládající tým myšlenku ověřil ve spolupráci se zákazníky TRUMPF v rámci programu Internehmertum, vnitropodnikového inkubátoru, a dále ji rozvinul, aby vytvořil business model. ScaleNC byl poté v létě 2020 vyčleněn.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo