TRUMPF rozšiřuje spolupráci se společností ZIGPOS

Trumpf omlox

IT řešení od společnosti ZIGPOS doplní budoucí portfolio produktů TRUMPF pro průmyslové sledování. High-tech společnost TRUMPF dále rozšiřuje své podnikání v oblasti polohovací techniky. Nyní zvyšuje svůj podíl v drážďanské softwarové společnosti ZIGPOS GmbH z 25,1 % na 50,1 %.

“Po letech úspěšné spolupráce chtějí obě společnosti partnerství dále rozšířit. Cílem je společně implementovat další produkty založené na otevřeném lokalizačním standardu omlox,” říká Eberhard Wahl, jednatel nedávno založené dceřiné společnosti TRUMPF Tracking Technologies GmbH.

zigpos trumpf

Foto TRUMPF

Jak ZIGPOS, tak TRUMPF se spolu s mnoha dalšími společnostmi zavázaly k otevřeným lokalizačním systémům založeným na průmyslovém standardu omlox.

Společnost ZIGPOS již dodává softwarové komponenty mimo jiné pro vnitřní lokalizační systém Track & Trace společnosti TRUMPF. Toto řešení určuje polohu plechových dílů v reálném čase a díky výsledné transparentnosti zvyšuje produktivitu a plánovatelnost výroby. Díky ultraširokopásmové technologii (UWB) lze sledovací systém bezpečně používat v kovovém výrobním prostředí i přes odrazy.

smart factory trumpf

Foto ZIGPOS

Společnost ZIGPOS zaměstnává přibližně 20 lidí. Mezi její zákazníky patří technologické skupiny a společnosti z polovodičového průmyslu.

Společnost TRUMPF získala podíl v drážďanské firmě již v roce 2019. Díky nyní rozšířené účasti chtějí obě společnosti využít synergie a uzavřít ještě užší vývojovou alianci, na trhu však nadále působí samostatně. Další podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo