TRUMPF a partneři představují OMLOX – první polohovací standard pro průmysl

trumpf omlox

High-tech společnost TRUMPF a přibližně 60 partnerů zavádí standard pro technologie určování polohy v průmyslových procesech. Tento nový průmyslový standard, nazvaný OMLOX, poskytuje prostředky pro integraci všech stávajících technologií, jako jsou UWB, BLE, RFID, 5G nebo GPS, a poskytuje údaje o poloze prostřednictvím jednotného rozhraní.

Omlox

Foto: TRUMPF

„Navzdory současné situaci by společnosti měly udržovat své zaměření na budoucnost a rozšiřovat své digitální aplikace. Společný standard pro řešení polohování výrazně zjednodušuje logistiku a zajišťuje zvýšení efektivity v digitální výrobě, “říká Thomas Schneider, generální ředitel pro rozvoj ve společnosti TRUMPF Werkzeugmaschinen.

Omlox lze nyní používat po celém světě. Průmysloví partneři z celé Evropy, Asie a USA se zavázali tuto technologii podporovat. Cílem iniciátorů je usnadnit průmyslovým zákazníkům používání hardwaru a softwaru od různých dodavatelů.

omlox

Foto: TRUMPF

Globální jazyk pro průmysl
Pro rozšíření je projekt sdílen s organizaci uživatelů PROFIBUS, která má celosvětově pokročit ve standardu omlox. PROFIBUS již 30 let podporuje různé průmyslové standardy. Působí po celém světě s 1.500 členy a 27 národními dceřinými společnostmi. „Organizace uživatelů PROFIBUSu má dostatečně zmapovány všechny procesy a současně má velké zkušenosti, aby mohla přenést otevřené a snadno použitelné standardy do celého světa. Jako nezávislá organizace se můžeme i nadále ujistit, že všichni partneři budou moci přispět na stejném základě, “říká generální ředitel společnosti PROFIBUS Karsten Schneider. Rozhraní pro připojení všech produktů již byla pro omlox definována. „Stejně jako USB, které se v kanceláři stalo nepostradatelným, nyní umožňujeme různá řešení určování polohy pro komunikaci v celém průmyslu po celém světě,“ dodává Schneider. Hardwarová i softwarová řešení budou mít přístup ke standardu. Logo připojené k produktům zaručuje, že se připojí k standardnímu a certifikovanému omloxu.

Rychlý a cenově dostupný způsob propojení řešení od různých dodavatelů
Trumpf logoProdukty mohou být sledovány plošně pomocí různých technologií určování polohy. Omlox slouží k určení polohy vysokozdvižných vozíků, robotů, dopravních systémů bez řidiče nebo nástrojů různých výrobců s jednou a stejnou infrastrukturou. Umožňuje mnohem širší využití údajů o poloze v celé továrně. Uživatelé mohou dokonce lokalizovat zařízení v budovách s přesností na milimetrový rozsah, podobně jako to, co GPS může sloužit venku. „Kombinované použití velmi přesného a robustního polohování pomocí ultraširokopásmového připojení s jinými sledovacími technologiemi je klíčem k technologiím určování polohy v průmyslu. Průmyslové společnosti již mohou začít převádět stávající samostatná řešení do tohoto otevřeného systému odolného vůči budoucnosti, “říká Matthias Jöst, který koordinuje projekt v rámci organizace uživatelů PROFIBUS.
trumpf omlox

Foto: TRUMPF

Průmysloví partneři z Evropy, USA a Asie
Mezi iniciátory společnosti omlox patří poskytovatelé softwaru a IT služeb GFT, T-Systems a AWS, výrobci senzorů SICK a Pepperl + Fuchs, výzkumný ústav CEA Leti, dodavatel softwaru Heidelberg Mobil a poskytovatel řešení sledování BeSpoon. Projekt aktuálně podporuje již přes 60 významných průmyslových společností. Tady jsou některé z nich…

TRUMPF (obráběcí stroje, laserová technologie)
BeSpoon (sledování UWB)
GFT (IT služby a software)
AWS (globální poskytovatel cloud computingu)
T-Systems (digitální agostické služby dodavatele)
SICK AG (řešení založená na senzorech)
Pepperl + Fuchs AG (technologie ochrany proti výbuchu a průmyslové senzory)
CEA Leti (výzkumný ústav)
Heidelberg Mobil (software pro vnitřní lokalizační služby)
WZL Aachen GmbH, divize automatizace (vývoj a podpora aplikací)
bridgingIT (poradenství v oblasti technologií a řízení)
Systém Squadrone (průmyslové drony)
XETICS (chytrý tovární software)
Zigpos (aplikace pro sledování polohy)
Swan (logistické projekty SAP)
NAiSE (vnitřní navigace pro automatická vozidla s průvodcem)
Cleanfix (čisticí stroje)
Weptech (systémové inženýrství se zaměřením na bezdrátové připojení)
Siemens AG (Digital Industries)

Zdroj zprávy: TRUMPF

Články na podobné téma:
FANUC: Nový standard pro inteligentní produktivitu
Milník v hybridní výrobě pomocí laserové technologie
TRUMPF vstupuje do světa automatizovaného obloukového svařování
Siemens představuje nový lokalizační software umožňující optimalizace a rychlá rozhodování
Společnosti ABB a Covariant se spojily, aby společně uvedly na trh integrovaná robotická řešení využívající umělou inteligenci