FANUC: Nový standard pro inteligentní produktivitu

Echternach – Nejnovější CNC systém FANUC řady 30 i -B Plus, byl vylepšen pro vysokou rychlost, vysokou přesnost a kvalitní obrábění. Obsahuje nejnovější řídicí technologie FANUC, aby se maximalizoval výkon: Technologie Fine Surface zlepšuje kvalitu povrchu obrobků. Technologie Fast Cycle Time Technology zkracuje dobu provádění programů obrábění, zkracuje dobu cyklu a zvyšuje produktivitu obráběcích strojů. A 5-osá integrovaná technologie zjednodušuje 5-osé obráběcí operace a vybízí operátora, aby použil celou řadu funkcí obráběcích strojů.

30 i -B Plus

Funkce přizpůsobení jsou nyní integrovanou součástí standardu 30 i -B Plus, takže výrobci obráběcích strojů mohou nabízet mnoho možností přizpůsobení svých strojů potřebám zákazníků. Například FANUC PICTURE poskytuje bohatou sadu funkcí a nástrojů pro jednoduché navrhování a implementaci nových rozhraní Human Machine Interfaces (HMI) na FANUC CNC. Makro Executor usnadňuje integraci nových funkcí, jako jsou speciální technologické cykly do 30 i- B Plus. C-Language Executor zase umožňuje operátorovi vytvářet aplikační programy pomocí programovacího jazyka C. To dovoluje flexibilní využití 30 i -B Plus, což otevírá cestu k řešení na míru konkrétním požadavkům.

Nakládání a vykládání obráběcích strojů robotem zvyšuje produktivitu. 30 i -B Plus podporuje QSSR („Rychlé a jednoduché spuštění robotizace“), což je rozhraní mezi FANUC CNC a FANUC roboty. Pomocí tohoto rozhraní lze rychle a snadno synchronizovat robot FANUC a až čtyři obráběcí stroje s CNC FANUC. Vše, co je potřeba, je ethernetový kabel. K dispozici jsou funkční bloky, které urychlují vývoj programu a další podpůrné funkce pomáhají s uživatelsky efektivním procesem nastavení.

V 30 i- B Plus je nyní standardem pro mnoho základních funkcí: prvotní bezpečnostní funkce pomáhají zabránit poškození stroje a sekundární bezpečnostní funkce zabraňují neoprávněnému přístupu. Paměť byla rozšířena, aby vyhovovala většímu počtu programů pro složitější součástí, a zároveň poskytuje větší flexibilitu při konfiguraci volitelných funkcí. Standardně je obsaženo také mnoho funkcí nástrojů, funkcí vřetena a souřadnicových systémů pro fixaci a nastavení optimální polohy obrobku. Balíčky a sady integrovaných funkcí dále kombinují volitelné funkce pro různé účely, např. Pro frézky nebo pro soustruhy, což usnadňuje výběr správných funkcí pro ten správný stroj a specifický  obrobek.

30 i -B Plus má nyní k dispozici všechna multifunkční ethernetová rozhraní na všech zařízeních. Může být použit jako průmyslová průmyslová sběrnice Ethernet, jako je PROFINET IO nebo EtherNet / IP, nebo jako další ethernetový port pro podporu IoT. 30 i -B Plus je také vybaven vylepšenými zobrazovacími jednotkami, kompletní s tmavým barevným schématem, plochým designem a 2-bodovým dotykovým displejem pro vícedotykový provoz.

Tato jedinečná kombinace charakteristik dělá z řady 30 i -B Plus nový zlatý standard pro inteligentní produktivitu a automatizovanou výrobu.

O FANUCu
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí CNC systémů , robotů a výrobních strojů ( Robodrill, ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONAN O) . Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 26 4 dceřinými společnostmi FANUC po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznických služeb.

 

Zdroj zprávy: FANUC

Články na podobné téma:
FANUC nabízí bezplatnou zkušební verzi software zvyšujícího efektivitu
FANUC online semináře- snažíme se udržet vaše podnikání v chodu
Kolaborativní robot FANUC CRX vstupuje na evropskou scénu
FANUC dodá BMW 3.500 robotů
FANUC: Duté rameno pro maximální produktivitu
FANUC: Výrobní data zůstávají v továrně