V hledáčku firem jsou koboty a lehké roboty

schunk

Podle společnosti SCHUNK se aktuální směřování robotizace výrobních procesů posouvá na jinou kvalitativní i kvantitativní úroveň a mělo by se to projevit i na připravovaném na průmyslovém veletrhu, který se koná 20. – 24. dubna 2020 v Hannoveru.

 

SCHUNK„Svět robotiky a potřebných periferních zařízení pro každodenní aplikaci robotů čeká zásadní přehodnocení,” zdůrazňuje Henrik A. Schunk, hlavní výkonný ředitel firmy SCHUNK, specialisty na uchopovací systémy a upínací techniku, s blížícím se termínem konání veletrhu v Hannoveru. „Zažíváme skutečný boom v oboru kobotů a lehkých robotů, které budou utvářet podobu průmyslové výroby v nadcházejících letech.” Firma SCHUNK předvede na veletrhu v Hannoveru své portfolio Co-act a ukáže, jak by mohl takový další vývoj vypadat.

kobot
Obr.č.1 Univerzální chapadlo SCHUNK EGH má volně programovatelný zdvih a umožňuje rychlé zprovoznění a programování. Umožňuje proto výhodný vstup do světa kobotů a lehkých robotů.

Otázkou již není to, zda je toto možné realizovat na základě spolupráce mezi člověkem a robotem, což firma SCHUNK dokazuje na svém chapadle EGL-C s dlouhým zdvihem s výkonnou uchopovací silou. „Nové roboty v oboru uchopování a montáže nabízejí mimořádnou konstrukční volnost jak v případě stupně interakce s lidmi, tak použité uchopovací technologie,” říká Henrik A. Schunk. V průmyslovém prostředí to představuje velkou přidanou hodnotu zejména v situacích, kdy lidé a roboty spolupracují bok po boku, což zaměstnance zbavuje těžkých a monotónních úkonů. Od doby, kdy bylo na konci roku 2019 představeno chapadlo EGH Co-act od firmy SCHUNK, které vzbudilo velkou pozornost mezi odborníky na celém světě, bylo více než zřejmé, že firma SCHUNK bude se svou vášní pro techniku pokračovat v inovacích ve světě kobotů a lehkých robotů i nadále.

kobot schunk„Průmyslová transformace vyžaduje nezatížený a tvořivý pohled na oblast robotiky,” zdůrazňuje Schunk. Scénáře s lehkými roboty a koboty musí být jednoduché, flexibilní a hravě realizovatelné, říká podnikatel. A přesně zde vstupuje do hry portfolio SCHUNK Co-act. Jeho podstatou je radikální zjednodušení – výběrem součástek počínaje, přes konfiguraci a montáž a konče plynulým provozem. Podle Henrika A. Schunka je logické, že za těchto okolností budou vznikat nové uchopovací technologie. „Čím více se bude robotika uplatňovat v nových oblastech, tím univerzálnější bude sortiment uchopovacích systémů.” Ochutnávku z tohoto světa nabídne firma SCHUNK na veletrhu v Hanoveru.

Navštivte expozici společnosti SCHUNK na veletrhu v Hannoveru 2020: hala 6 / stánek G59.

Zdroj zprávy: SCHUNK

Obr.č.2 Univerzální chapadlo SCHUNK EGH má volně programovatelný zdvih a umožňuje rychlé zprovoznění a programování. Umožňuje proto výhodný vstup do světa kobotů a lehkých robotů.