Výměna úchopovacího prstu stisknutím tlačítka

Společnost SCHUNK rozšiřuje svou nabídku pro rychlou výměnu prstů chapadla: Zatímco osvědčený systém rychlé výměny čelistí SCHUNK BSWS stále vyžaduje imbusový klíč, nový manuální systém BSWS-M vyžaduje pouze stisknutí tlačítka pro mechanické odblokování horní čelisti a její okamžité stažení z chapadla. Stejně rychle a snadno se připojí nová čelist a stisknutím tlačítka se připojí k chapadlu. Beznástrojový systém rychlé výměny čelistí tak zkracuje dobu seřizování na minimum a zvyšuje produktivitu a flexibilitu celého systému. Jako další montážní pomůcka mohou být nyní použity volitelně dostupné polohovací kolíky a odpovídající otvor pro polohovací kolík, aby bylo zajištěno, že prsty mohou být v každém případě namontovány pouze ve správné poloze, například v případě asymetrických párů prstů.

BSWS

Na výběr jsou tři varianty
Stejně jako BSWS je i beznástrojový systém rychlé výměny čelistí k dispozici ve třech variantách: Ve variantě BSWS-BM (sedm standardizovaných velikostí od 50 do 200) je výměnný mechanismus integrován do základny, která je následně trvale namontována na základní čelisti chapadla. Vyměňují se pouze prsty chapadla. V této variantě lze i nadále používat stávající chapadlové prsty SCHUNK, které jsou vybaveny adaptérovými šrouby řady BSWS-A. Druhou variantu BSWS-URM (šest velikostí od 50 do 160) lze snadno a modulárně integrovat do upevňovacích prstů podle přání zákazníka. Zde je blokovací mechanismus dodáván jako sada pro přímou instalaci do prstů chapadla. To znamená, že k upínání lze použít celou délku prstu, protože základna není nutná. Třetí varianta BSWS-ABRM (šest velikostí od 50 do 160) zahrnuje prstové polotovary s integrovanou vyměnitelnou mechanikou, kterou může zákazník individuálně přizpůsobit příslušnému upínacímu obrysu. Všechny tři varianty lze univerzálně použít na všech chapadlech SCHUNK Premium i na mnoha dalších chapadlových modulech s rozhraním pro prsty SCHUNK PGN-plus.

Lze použít i jako stacionární přebalovací systém
Rychlovýměnný systém SCHUNK BSWS-M se vyplatí nejen při rychlé výměně prstů chapadla, ale své přednosti může prokázat i v jiných aplikacích: Například ve stacionárních aplikacích nebo při použití v dopravním systému lze obrobky rychle vyjmout stisknutím tlačítka a nahradit je jinou variantou. Srozumitelný systém lze spolehlivě používat v jakékoli aplikaci bez technického školení.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK