Vysoce výkonné univerzální chapadlo od firmy SCHUNK

schunk jgp-p

Novým optimalizovaným dvouprstým paralelním chapadlem JGP-P společnost SCHUNK dále rozšiřuje svou řadu univerzálních chapadel vedle vlajkové lodi, kterou je chapadlo SCHUNK PGN-plus-P. Nástupce JGP má výhodu díky zvýšené síle uchopení, flexibilitě při použití a různorodosti možností monitorování. Proto specialista na uchopovací systémy pokračuje ve zvyšování laťky pro kategorii optimalizovaného poměru cena-výkon pro pneumatická chapadla.

schunk JGP-PVhodné pro mnoho úkolů: univerzální chapadlo SCHUNK JGP-P je spolehlivé, pokud jde o nakládání a vykládání obráběcích strojů přizpůsobené časům cyklů, o montážní práce a o úkoly typu vybrat a uložit.

Pro všechny uživatele, kteří na svém seznamu požadovaných kritérií mají flexibilní, silné a cenově výhodné chapadlo, je nové 2prsté paralelní chapadlo JGP-P splněným přáním. Podporuje procesy nakládání a vykládání obráběcích strojů, montážní práce a úkoly typu vybrat a uložit. To umožňuje celou řadu nových funkcí. To zahrnuje robustní vedení s T-drážkou s delším vedením základní čelisti: ve srovnání s jeho předchůdcem lze použít o 30 procent delší prsty chapadla. Základní čelisti jsou plně vedeny v pouzdře v jakémkoli upínacím stavu. To zlepšuje jeho výkonnost a pokrývá širší škálu různých aplikací.

JGP-P má také až o 50 procent vyšší uchopovací sílu než jeho předchůdce při stejné velikosti chapadla. Umožňuje to zvětšená plocha hnacího pístu a nový výrobek si snadno poradí s vyšší váhou obrobku. Uživatelé se mohou spolehnout na menší velikosti, navíc šetří náklady a snižují škálu typů chapadla. To znamená, že návratnost investic je nejméně o 10 procent vyšší. Přechod ze starého JGP na nové JGP-P je možný kdykoliv, protože chapadla jsou plně kompatibilní.

schunk JPG-P

Flexibilní všestranný výrobek: nové dvouprsté paralelní chapadlo JPG-P se vyznačuje optimalizovaným vedením s T-drážkou a širokou škálou variant.

Snadné monitorování obrobku
Ne méně než deset odpovídajících senzorových systémů umožňuje širokou škálu možností monitorování, jako je sledování polohy zdvihu nebo diferenciace obrobku. Dobré nebo špatné díly lze rychle a spolehlivě třídit na základě rozměrových odchylek. Od velikosti 64 je JGP-P k dispozici také s indukčními senzory o průměru 8 mm.

Flexibilní možnosti montáže na obou stranách umožňují univerzální a flexibilní montáž chapadla ve třech směrech našroubování. Přívod stlačeného vzduchu je možný jak přes šroubové spojení, tak přes přímé připojení bez hadic. Integrované těsnění vzduchového připojení také zlepšuje stabilitu procesu. To je obzvláště důležité po opracování obrobků, protože chapadlo během čištění nevyhnutelně přichází do styku s třískami a chladicí kapalinou. Integrované těsnění vzduchového připojení zabraňuje průnikům do chapadla. Selhání způsobená kontaminací jsou nyní minulostí.

Navždy měřítkem
Pokud plánujete náročnější uchopovací úkoly, je chapadlo PGN-Plus-P od firmy SCHUNK ideální volbou. Se svou vysokou hustotou síly a unikátním výběrem volitelných možností je považováno v celém světě za měřítko kvality v oboru univerzálních chapadel. Prémiové chapadlo s optimalizovaným vícezubým vedením nabízí ještě větší výkonové rezervy a jedinečný rozsah příslušenství. Pokrývá proto téměř celé spektrum všech automatizačních aplikací a je také bezúdržbové po celou dobu životnosti.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK