Západočeská univerzita nabízí k prodeji objekt na adrese Tylova 59

ZČU nemovitost

Budova ZČU v Tylově ulici 59, která byla od roku 2010 využívaná několik let pro výukové účely, je aktuálně určena na prodej. S ohledem na současné i očekávané počty studentů není budova smysluplně využitelná. Strategický záměr univerzity s ní proto již nepočítá a bylo rozhodnuto o jejím prodeji.

Budova, zasazená do vnitřní řadové zástavby, má čtyři nadzemní a dvě podzemní podlaží. Atraktivita investice spočívá v rozsáhlých prostorách s dobrou občanskou vybaveností v okolí a velmi dobrou dostupností do centra Plzně. Vzhledem k lokalitě v rámci průmyslového areálu se jedná o zajímavou investici zejména pro lehkou výrobu, skladovací prostory nebo jiné, třeba i polyfunkční využití. Objekt je nyní prázdný, univerzita s péčí řádného hospodáře provádí jeho nutnou údržbu.

zču

Samotnému prodejnímu procesu předcházel průzkum trhu potenciálních investorů, v rámci kterého byli osloveni renomovaní investoři, disponující zkušenostmi z podobných transakcí. ZČU tak získala zpětnou vazbu a podklady pro interní diskusi o možnostech plánované transakce. V návaznosti na ukončený průzkum trhu nyní ZČU vstupuje do fáze, kdy je nemovitost nabízena prostřednictvím inzerce na veřejně dostupných inzertních portálech. V inzerátech je zahrnuta i předpokládaná kupní cena, konečná kupní cena však bude předmětem jednání. V případě více zájemců bude kupní cena stanovena na základě výběrového řízení, které se uskuteční formou aukce prostřednictvím elektronického portálu nebo zorganizované specializovanou aukční firmou.

ZČU je tak v současnosti připravena poskytnout zájemcům potřebnou dokumentaci k budově i osobní prohlídku nemovitostí.

Zdroj zprávy: Západočeská univerzita v Plzni
ZCU