Závod Siemens ve Frenštátě obhájil titul Podnik podporující zdraví

Podnik podporující zdraví

Již počtvrté získal výrobce elektromotorů z Frenštátu pod Radhoštěm titul Podnik podporující zdraví. Držitelem nejvyššího, třetího titulu, je podnik na další tři roky. Předání vzhledem k epidemiologické situaci proběhlo distančně.

Titul Podnik podporující zdraví (PPZ) je soutěž, v níž se každoročně posuzuje úroveň podpory zdraví na pracovištích zúčastněných firem. Vyhlašuje ji hlavní hygienička České republiky a její organizaci zajišťuje Státní zdravotní ústav v Praze pod záštitou Ministerstva zdravotnictví. Titul je udělován vždy na tři roky a je možné jej získat dle hodnocení ve třech různých úrovních. Výrobní závod Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm titul získal již počtvrté v řadě, a opět titul PPZ třetího, nejvyššího, stupně. Z důvodu současných protipandemických opatření covid-19 se tradiční slavnostní předání v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně nekonalo.

“Péče o zdraví zaměstnanců je naší dlouholetou prioritou a je zakotvena i v naší nové strategii do roku 2025. Plně si uvědomujeme nutnost a význam aktivit, které přispívají jak ke zkvalitňování pracovního prostředí, ergonomie práce, tak i k psychické pohodě na pracovišti a tím i k vyšší spokojenosti zaměstnanců, obzvlášť nyní v této nelehké době,“ uvedl ředitel závodu Roman Valný.

Siemens Frenštát

Inspekce, která rozhodla o prodloužení titulu, proběhla ve frenštátském Siemensu v červenci 2020. Předmětem bodového hodnocení byla povinná péče o zdraví zaměstnanců požadovaná legislativou ČR i nadstavbová součást formou opatření, která se zaměřují na podporu zdraví zaměstnanců, součástí hodnocení byla i společenská odpovědnost firmy v okolí města.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens