ABB Robotics spouští partnerský ekosystém, který poskytuje balíčky plug and play pro všechny roboty

ekosystém robotů ABB

Nový program posiluje spolupráci při vývoji plně interoperabilních robotických balíčků napříč portfoliem robotů ABB. Snadno integrované balíčky rozšiřují řadu aplikací a otevírají nové možnosti automatizace pro malé a střední podniky (SME), začínající uživatele, vzdělávací instituce a systémové integrátory.

Společnost ABB spustila nový program Robotics Ecosystem na podporu zákazníků s ještě rozmanitějšími automatizačními aplikacemi. Ve spolupráci s globální sítí partnerů nabízí program koncovým uživatelům a systémovým integrátorům snadný přístup k inovativním produktům třetích stran, včetně certifikovaných periferií a softwarových řešení.

ekosystém ABB

 

„Nedostatek znalostí a zkušeností s používáním robotů může malým a středním společnostem zabránit v plném využití výhod robotické automatizace,“ řekl Andrea Cassoni, vedoucí globální obchodní linie General Industry ve společnosti ABB Robotics. “Škála plug-and-play řešení nabízených našimi ekosystémovými partnery pomáhá koncovým uživatelům čelit těmto výzvám a umožňuje jim rychle a snadno integrovat roboty do jejich provozu.”

V rámci nového programu mají ekosystémoví partneři možnost vyvíjet a nabízet balíčky předkonfigurovaného příslušenství a odpovídajícího softwaru. Ty se snadno integrují a jsou kompatibilní s celým portfoliem robotických řešení ABB. Na míru šitá řešení na klíč pomáhají koncovým uživatelům i systémovým integrátorům ušetřit čas a námahu při nastavování robotů pro nové aplikace. Systémovým integrátorům navíc nabízejí příležitost nabízet technicky sofistikovanější řešení, čímž zvyšují jejich konkurenceschopnost a snižují překážky automatizace pro malé a střední podniky.

První balíčky ekosystémů dostupné pro coboty a průmyslové roboty ABB zahrnují hardware, jako jsou chapadla, stoly a podavače. Později budou do programu zahrnuta i softwarová řešení vyvinutá partnery, jako jsou programovací bloky pro software ABB Wizard Easy Programming a konfigurační aplikace.

Ekosystémové balíčky mají navíc školám a univerzitám pomoci vytvářet robotické aplikace a integrovat je do svých kurzů. ABB v současné době spolupracuje se vzdělávacími institucemi ve více než 40 zemích, aby studentům poskytla dovednosti, které potřebují pro novou éru automatizace.

„Vzhledem k tomu, že roboti se stále častěji objevují v továrnách, skladech a dalších prostředích, je potřeba, aby pracovníci věděli, jak používat automatizační technologie k provádění konkrétních úkolů,“ říká Andrea Cassoni. “Náš ekosystémový program usnadňuje integraci robotů do výcviku a může tak pomoci připravit mladé lidi na automatizovanou budoucnost.”

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male