ABB rozšiřuje rodinu cobotů GoFa™

gofa abb

ABB nyní nabízí dvě nové varianty svého kolaborativního robota GoFa. Modely GoFa 10 a GoFa 12 otevírají firmám nové možnosti, jak zvýšit svou efektivitu pomocí automatizace s coboty. S nosností až 10 nebo 12 kilogramů a nejvyšší opakovatelností na trhu jsou koboti schopni převzít ještě širší spektrum úkolů a úzce spolupracovat s lidmi. Firmy tak mohou čelit nedostatku pracovních sil a kvalifikovaných pracovníků a zároveň zlepšit bezpečnost a produktivitu. Koboti se také snadno programují a lze je rychle integrovat do stávajících produkčních prostředí, což snižuje překážky vstupu pro začínající uživatele, vzdělávací instituce a malé a střední podniky.

gofa abb

 

„Od uvedení našeho cobota YuMi v roce 2015 jsme vybudovali špičkové portfolio cobotů, abychom uspokojili rostoucí poptávku po bezpečných a snadno použitelných automatizačních řešeních a pomohli společnostem zaplnit mezery v počtu zaměstnanců,“ říká Marc Segura, vedoucí oddělení divize Robotics od ABB. „Naše modely cobotů GoFa 10 a GoFa 12 byly vyvinuty v reakci na poptávku po kolaborativních robotech s vyšším užitečným zatížením a větším dosahem. S nimi mají prvouživatelé možnost využít výhod automatizace pro sebe i v nových průmyslových aplikacích.“

gofa abb

Kromě vyššího užitečného zatížení se GoFa 10 a GoFa 12 vyznačují prvotřídní rychlostí TCP (Tool Center Point) až 2 m/s a opakovatelností 0,02 milimetru, což odpovídá dvojnásobnému zlepšení oproti srovnatelná řešení. Coboty jsou chráněny proti vnikání prachu a vlhkosti do IP67 a přinášejí výhody rychlé a přesné kolaborativní robotiky do nových průmyslových aplikací, což umožňuje automatizaci náročných úkolů, jako je obsluha strojů, svařování, manipulace s díly, leštění a montáž. S dosahem 1,62 metru – o 14 procent více než ostatní coboti ve své třídě a dostatečným pro americké palety – je GoFa 10 ideální pro paletizační aplikace.

gofa abb

Snížení automatizačních bariér pro nové uživatele a malé a střední podniky
Koboty GoFa 10 a GoFa 12 se snadno programují, zprovozňují a obsluhují, což snižuje překážky automatizace pro začínající uživatele a malé a střední podniky. Nastavení je zjednodušeno pomocí průběžného programování a softwaru ABB Wizard Easy Programming, který umožňuje i laikům rychle automatizovat jejich aplikace pomocí jednoduchých grafických příkazových bloků. Není potřeba psát složité programy.

Aplikace ABB SafeMove předinstalovaná na přívěsku FlexPendant obsahuje bezpečnostní funkce, jako jsou rychlostní limity, sledování zastavení a sledování orientace nástroje, což umožňuje úzkou spolupráci mezi roboty a lidmi bez objemných krytů nebo bezpečnostních plotů.

gofa abb

Koboty GoFa 10 a GoFa 12 jsou poháněny ovladačem ABB OmniCore™. Technologie ABB TrueMove a QuickMove ovladače OmniCore spolu s inteligentními snímači točivého momentu a polohy cobotů GoFa poskytují ve své třídě nejlepší a plynulé řízení pohybu potřebné pro vysoce přesné navařování, upevňování, montáž a testování. Funkce pro úsporu energie, jako je regenerace brzdné energie, snižují spotřebu energie až o 20 procent a pomáhají zlepšovat udržitelnost.

gofa abb

Inovace z ABB Robotics Ecosystem
S ohledem na rostoucí diverzifikaci automatizačních aplikací spustila ABB program Robotics Ecosystem. Program spojuje příslušenství třetích stran, jako jsou chapadla, kamery a softwarové produkty na míru kompatibilní s celým portfoliem ABB včetně nových cobotů GoFa, a usnadňuje uživatelům přístup k inovacím z rychle rostoucího ekosystému robotiky ABB.

ABB představí GoFa 12 na svém stánku na automatica 2023 (hala B5, stánek 319, 27.–30. června 2023) se dvěma ukázkami, které ukazují cobota ve vysoce přesném ošetřování strojů a v ultratenké paletizační aplikaci. Na veletrhu je zastoupen i partner ABB Schunk, který využívá GoFa 12 k prezentaci své řady chapadel a nástrojů v lešticí aplikaci (hala A5, stánek 502).

Více o GoFa se dozvíte na www.abb.de/robotics.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male