ABB rozšiřuje svou velkou rodinu robotů o čtyři energeticky úsporné modely ve 22 variantách

ABB IRB

ABB rozšiřuje své portfolio velkých robotů o čtyři nové modely ve 22 variantách. Zákazníci těží z většího výběru a pokrytí, stejně jako z vyššího výkonu a energetické účinnosti. Modely nové generace, označené IRB 6710, IRB 6720, IRB 6730 a IRB 6740, pokrývají užitečné zatížení od 150 do 310 kilogramů a jsou k dispozici v rozmezích od 2,5 do 3,2 metru.

abb irb

 

„Udržitelná výroba je pro výrobce vozidel vysokou prioritou. Přibližně 78 procent společností to považuje za důležité pro své podnikání a dalších 77 procent to považuje za prioritu pro své zákazníky 1 ,“ zdůrazňuje Marc Segura, vedoucí divize Robotika ABB. „Čtyři nové roboty ABB jsou k dispozici ve 22 variantách a umožňují úsporu energie až 20 procent. To je naše odpověď na požadavky našich zákazníků na větší výběr a větší flexibilitu pro udržitelnější výrobu. Nové roboty pomohou našim zákazníkům vybudovat odolnost v různých průmyslových odvětvích, jako je automobilový průmysl, všeobecná výroba, slévárenství, potraviny a nápoje a logistika.”

 IRB 6710, IRB 6720, IRB 6730 a IRB 6740

Zlepšené energetické účinnosti je dosaženo díky řídicí jednotce ABB OmniCore™ a lehčí konstrukci robota. Výsledkem je úspora energie až 20 procent. OmniCore navíc zajišťuje extrémně přesné ovládání pohybu. Díky technologii ABB TrueMove a QuickMove dosahují roboti prvotřídní opakovatelnosti 0,03 milimetru. Díky tomu je nová řada robotů ideální pro komplexní úkoly, jako je bodové svařování, laserové svařování, šroubování a nýtování, což zajišťuje vysokou kvalitu montáže při konstrukci vozidel.

 IRB 6710, IRB 6720, IRB 6730 a IRB 6740

„Naše nová řada robotů jde ruku v ruce s požadavky rychle rostoucího odvětví elektrických vozidel. S tím, jak výrobci rozšiřují výrobu elektromobilů a baterií, mohou si vybrat tu správnou variantu ze široké škály robotů ABB, aby například sestavili baterie různých velikostí od jednotlivých článků a modulů až po celé balíčky. Roboti mohou také provádět úkoly, jako je vysoce přesná montáž dílů karoserie nebo úkoly bodového svařování. Dokážou se také dostat do stísněných prostor ve vozidle, například pro instalaci sedadel nebo palubních desek,“ říká Jörg Reger, vedoucí obchodní linie Automotive ve společnosti ABB.

abb IRB 6710, IRB 6720, IRB 6730 a IRB 6740

Společnost ABB poprvé představuje své nové velké roboty veřejnosti na svém stánku na veletrhu Automatica 2023 (hala B5, stánek 319, 27.–30. června 2023). Tam budou provádět úkoly bodového svařování a nakládat a vyjímat části bateriových zásobníků v plně funkční buňce na výrobu baterií, kterou zase zajistí plně autonomní mobilní robot ABB.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male