Bosch Rexroth na veletrhu LogiMAT 2023: Řešení Shuttle posouvá intralogistiku

rexroth dambach

Intralogistika se mění: Mobilní a flexibilní asistenti na mnoha místech nahrazují pevné dopravníkové jednotky nebo manuální procesy. DAMBACH Storage Systems přináší výhody automatizace skladu. DAMBACH COMPACT SHUTTLE ještě více zefektivňuje skladování a vyskladňování palet ve vysokoregálovém skladu. Na veletrhu LogiMAT 2023 představí Bosch Rexroth na stánku D31 v hale 6 mimo jiné, jak je řešení řízeno prostorově úsporným a výkonným ovladačem ctrlX CORE, který umožňuje optimální využití jeho silných stránek.

Vysokoregálové sklady mají velký potenciál, pokud jde o skladovací prostor a průchodnost. Díky flexibilní a automatizované dopravníkové technologii lze tyto faktory plně využít ve srovnání s ručně ovládanými systémy. DAMBACH proto vyvíjí automatizované skladovací systémy, které dokážou splnit současné i budoucí požadavky v průmyslu a obchodu na flexibilitu a rychlost.

rexroth

Uskladnění a vyskladnění 1500 kg palet během okamžiku
DAMBACH COMPACT SHUTTLE umožňuje přepravovat velké nosiče nákladů jako např B. Skladování a vyskladňování europalet ve vysokoregálových skladovacích kanálech. A to v žádném okamžiku: Raketoplán potřebuje méně než dvě sekundy k vyzvednutí nebo složení nákladu. Spolehlivě a rychle dokáže nabrat a převézt až 1500 kg. Ve spojení se stohovacími jeřáby nebo přepravním vozidlem CARRIER lze dosáhnout obzvláště kompaktního, více hloubkového uložení palet. K tomuto účelu jsou úložné kanály vybaveny pojezdovými profily, po kterých se člunek pohybuje. Přesune se přesně do požadovaného skladovacího prostoru na profilu pojezdu, tam paletu vyzvedne nebo paletu položí. Optimalizací umístění přepravníku se ještě dále zvýší skladovací hustota palet v regálu.

Malý, lehký a otevřený: ctrlX CORE ovládá Shuttle
ctrlX CORE je součástí automatizační sady ctrlX AUTOMATION od Bosch Rexroth a řídí DAMBACH COMPACT SHUTTLE 2.0. Jedinečný prodejní argument ovladače: Pracuje s technologií aplikací využívajících operační systém Linux Ubuntu Core. To usnadňuje vývoj a přidávání nových funkcí pro řešení téměř všech požadavků na automatizaci.

Kromě ovladače jsou v raketoplánu použity servopohony pro pohyby os „travel and lift“, které jsou ovládány pomocí ctrlX CORE. DAMBACH mimo jiné využívá motorově integrovaný servopohon IndraDrive Mi od Bosch Rexroth. Raketoplán jede zcela soběstačný s vlastním napájením. To je zajištěno pomocí PowerCaps jako úložiště energie. Systém se tak může přesunout do skladovacích kanálů a skladovat a odebírat zboží nezávisle na skladovacím a vyskladňovacím zařízení. PowerCaps se během několika sekund znovu nabijí na skladovací a vyzvedávací zařízení nebo přepravní vozidlo, a umožňují tak nepřetržitý provoz 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Thorsten Veit, vedoucí řídicí technologie ve společnosti DAMBACH Lagersysteme GmbH & Co. KG, vysvětluje: „Řízení ctrlX CORE je malé, lehké a otevřené. Tyto vlastnosti nám velmi usnadnily integraci. Technika a provoz také fungují podle principu jednoduchosti. Programování nevyžaduje žádné speciální znalosti. A řešení roste s vašimi úkoly. Protože je snadné používat aplikace jako např B. Přidejte NodeRed pro aplikace IoT. Otevřená platforma umožňuje kdykoli nainstalovat nové funkce do raketoplánu, aby zůstal odolný vůči budoucnosti a na cestách.“

DAMBACH si vybral Bosch Rexroth, protože komponenty jsou kompaktní a výkonné. Tyto vlastnosti jsou rozhodující výhodou oproti jiným řešením na trhu. “To šetří ještě více místa v raketoplánu a my jsme mohli využít prostor, který se uvolnil, k uložení čepic raketoplánů.” Výkon tak mohl být dále zvýšen – a se zvýšenou provozní dobou. Díky kompaktnějším rozměrům lze u nových projektů výrazně zvýšit hustotu uložení. Další výhodou je vysoká odolnost komponentů od Bosch Rexroth vůči vnějším vlivům jako je např. B. Vibrace. Díky tomu je raketoplán ještě robustnější,“ říká Thorsten Veit.

Bosch Rexroth představí tato a další řešení pro příchozí, odchozí a intralogistiku budoucnosti od 25. do 27. dubna na veletrhu LogiMAT ve Stuttgartu v hale 6, stánek D31.

Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch