Český Huisman mění název, očekává nárůst poptávky a směřuje k větší zakázkové samostatnosti

Huisman Česká republika

Přední tuzemská strojírenská společnost Huisman Konstrukce od 1. listopadu 2023 přechází na nový obchodní název Huisman Czech Republic. Významná změna vyzdvihuje pevné zakotvení výrobního závodu v České republice a také odráží její blízké propojení s celou nadnárodní skupinou Huisman.

Huisman Česká republika

Nový název Huisman Czech Republic včetně nového loga v plné míře odráží principy pojmenování lokací, odpovídá globálnímu standardu v rámci nadnárodní skupiny Huisman a lépe vystihuje místní geografickou identitu sviadnovského závodu.

Huisman Česká republika

Huisman Česká republika

„Špičkové produkty a služby dodáváme zákazníkům do celého světa již přes 25 let. Změna názvu a loga ještě více zdůrazní silnou pozici na českém trhu a vystihne naši místní příslušnost,“ uvádí Karel Pavlíček, Managing Director ze závodu Huisman Czech Republic.

Huisman Česká republika

Český Huisman navrhuje a vyrábí komplexní zařízení s vysokou přidanou hodnotou a je tak spolehlivým a žádaným partnerem pro přední světové firmy z námořního, energetického nebo zábavního průmyslu.

Huisman Česká republika

 

„Letošní výrobní kapacity budeme mít využity nad rámec dřívějších odhadů a stejný trend vysoké naplněnosti výrobních kapacit očekáváme také v roce 2024. V rámci strategie budeme zvyšovat podíl zakázek, které budou kompletně realizované v České republice, tedy od návrhu řešení až po realizaci u zákazníka. Rovněž plánujeme rozšířit naše produktové portfolio o standardizované sériově vyráběné typy jeřábů,“ představuje plány Karel Pavlíček.

Huisman, který působí v České republice od roku 1997, zaměstnává ve Sviadnově 400 lidí a z toho 90 jich pracuje v konstrukčním a vývojovém centru, kde se podílejí na vývoji nových zařízení nejen pro český závod, ale pro celou nadnárodní skupinu Huisman. Čeští konstruktéři a strojaři tak například stáli za vývojem a výrobou mobilní vrtné soupravy LOC 400 včetně simulátoru pro zaškolování vrtařů nebo se podíleli na výrobě největšího námořního jeřábu na světě s nosností 10 000 tun.

Huisman Česká republika

Zdroj zprávy: Huisman