CzechInvest zahajuje spolupráci s CERN na podporu technologických startupů v Česku

cern

Agentura CzechInvest v pondělí oznámila další historický milník v oblasti inovací a podpory technologických startupů v Česku. Pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které je gestorem v ČR v této oblasti, jako první státní organizace v zemi navázala spolupráci s programem CERN Venture Connect, který spadá pod Evropskou organizaci pro jaderný výzkum (CERN).

cern

Foto: CERN Venture Connect

„Spolupráce s CERN otevírá nové příležitosti pro naše startupy a přibližuje Česko ke špičkovým technologiím a výzkumu v oblasti částicové fyziky. Tato iniciativa podporuje naši vizi vytvořit inovační ekosystém, který bude konkurenceschopný v celosvětovém měřítku a zároveň přinese novou energii do podnikatelského prostředí. Program CERN Ventures Connect se netýká pouze základního výzkumu, ale zejména podporuje transformaci unikátního know-how CERNu do konkrétních inovativních produktů. CzechInvest má s tímto transferem technologií vynikající zkušenosti,“ uvedl Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu a pověřený generální ředitel CzechInvestu.

Cílem programu CERN Venture Connect je podpora začínajících firem využívajících technologie a know-how CERNu.

„Program CERN Venture Connect je navržen tak, aby umožnil příští generaci vědců podnikat a utvářet budoucnost pomocí technologií,“ říká Ash Ravikumar, CERN Entrepreneurship Officer z týmu CERN Knowledge Transfer.

CERN Venture Connect program

CERN Venture Connect bude poskytovat technické know-how, případně prototypy a kontakty na komunitu podnikatelů v oblasti deep tech. Dalšími českými partnery CERN Venture Connect jsou Startup Kitchen a Tensor Ventures.

Díky nově navázané spolupráci s CERN bude CzechInvest propojovat nadějné startupy s investory a inkubátory a poskytovat jim rychlý přístup k vybraným špičkovým technologiím, které má CERN k dispozici. Startupy zapojené do programu CERN Venture Connect budou mít kromě zmíněného přístupu k technologiím, také možnost prezentovat své nápady a projekty odborníkům z oboru. Spolupráce je rovněž provázána s projektem Technologická inkubace agentury CzechInvest. Tento projekt nabízí startupům nejen finanční podporu, ale také napojení na inovační infrastrukturu a přístup ke zvýhodněným prostorám pro další rozvoj jejich projektů. CzechInvest a CERN budou společně vytvářet ideální prostředí pro růst a inovace mladých technologických firem v Česku. Více informací naleznete zde.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest