CzechInvest zveřejnil nový FDI report o významných změnách v oblasti podpory investic a elektromobilitě

fdi report czechinvest

V pořadí již třetí FDI report se zaměřuje na přímé zahraniční investice v Česku a poskytuje přehled klíčových událostí a novinek v tomto sektoru. Hlavním tématem tohoto vydání jsou změny v oblasti investičních pobídek, s důrazem na podporu inovativních odvětví s vysokou přidanou hodnotou, a elektromobilita, která bude mít významný dopad na automobilový průmysl v Česku.

FDI report CzechInvest

FDI report obsahuje celou řadu relevantních a aktuálních informací o Česku. Dočtete se v něm například, že každá koruna vynaložená na investiční pobídky má 5,25násobnou návratnost do státního rozpočtu, nebo že v místní elektromobilitě dochází k významnému růstu. Registrace elektrických vozidel od roku 2017 stoupla o 1 000 %. S tím souvisí i aktuální příprava zóny pro umístění gigafactory na výrobu baterií do elektroaut.

fdi report czechinvest

Cílem FDI reportu je posílit atraktivitu Česka pro zahraniční investory a přispět tak k ekonomickému růstu a inovacím. Report proto na závěr představuje společnost Eaton, patřící k největším americkým investorům v Česku, která u nás letos oslavila 30 let své existence a je tak příkladem dobré praxe pro budoucí investory zvažující umístění svých operací v Česku.

PDF soubor si můžete stáhnout tady.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest