SCHUNK: Digitalizace při 30 000 otáčkách

schunk EMO 2021

Jít od stánku k stánku, mluvit s odborníky, dotýkat se produktů a zažít je v akci: to vše je opět možné na EMO v Miláně. Přední veletrh obrábění kovů nabízí příležitost k setkání mezinárodního průmyslu od 4. do 9. října. Společnost SCHUNK je zde a představuje inovativní řešení pro automatizovanou, flexibilní a udržitelnou výrobu. Vrchol digitalizace procesů: ještě výkonnější, chytřejší držák nástrojů iTENDO².

schunk iTendo 2

Důležitý krok k digitalizaci upínání nástrojů: S iTENDO² mohou uživatelé snadno sledovat své obráběcí procesy.

Nároky na upínání nástrojů se zvyšují. Andreas Kühl, generální ředitel dceřiné společnosti SCHUNK v Itálii, vysvětluje proč: „Řezné nástroje jsou stále složitější. Kromě chování při tlumení a vibracích je pro uživatele stále důležitější snadné použití a rychlé nastavení. “Abychom splnili tyto požadavky, nabízí společnost SCHUNK komplexní portfolio produktů pro technologii upínání obrobků a nástrojů ─ a neustále rozvíjet to. Společnost nyní představuje své novinky na veletrhu EMO 2021 v Miláně od 4. do 9. října. Hlavní bod: iTENDO², se kterým mohou uživatelé snadno sledovat své obráběcí procesy. Držák senzorického nástroje sleduje proces přímo na nástroji, detekuje nepředvídatelné nestability a bezproblémově je dokumentuje. Je kompaktnější, výkonnější a univerzálnější než jeho předchůdce. Mimo jiné dokáže hodnotit sériové činnosti a se zvýšenou rychlostí maximálně 30 000 ot/min také převzít úkoly v letecké technice.

THW3

Dobré pro uživatele a životní prostředí: Soustruhová sklíčidla ROTA THW3 a ROTA-M flex 2 + 2 jsou zcela utěsněna. To znamená, že musí být servisovány méně často.

Ty nové toho umí víc
Modulární systém TANDEM3 také otevírá další možnosti použití. Nová generace výkonných upínacích bloků nahrazuje modulární systém TANDEM-plus a rozšiřuje portfolio o řadu variant s dalšími technickými vlastnostmi, které umožňují automatizované nakládání stroje. Odolnost, flexibilita a udržitelnost jsou pro společnost SCHUNK při dalším vývoji výrobků vždy v centru pozornosti – jako například nové soustružnické sklíčidlo ROTA THW3 a ROTA-M flex 2+2. Lze je flexibilně přizpůsobit širokému spektru upínacích úloh. Kromě toho jsou zcela utěsněné. To je výhodné pro uživatele i životní prostředí, protože oběma stranám prospívají delší intervaly údržby, a to i při náročném nepřetržitém používání.

KSP 3 schunk

S upínacím blokem KSP3 otevírá SCHUNK další oblasti použití v oblasti automatického nakládání strojů. Jedná se o první produkt nové stavebnice TANDEM3.

Výroba se stává nejen udržitelnější, ale také stále více autonomní a propojená. Díky chytré kombinaci uchopovacích systémů a upínací technologie ukáže společnost SCHUNK řešení pro automatizaci obráběcích strojů na veletrhu EMO. Expert na automatizaci na stánku předvede, jak mohou coboti pomoci s přímým nakládáním obráběcích strojů nebo jak lze upínací zařízení pružně měnit pomocí nakládání palet. Návštěvníci se také mohou těšit na počáteční portfolio elektrických upínacích zařízení, která lze v budoucnu integrovat do výroby jako digitální moduly. Návštěvníci z obchodu mohou získat bezplatnou vstupenku na schunk.com/emo . Počet je omezen.

SCHUNK na EMO 2021: hala 3, stánek F37. Vstupenku zdarma můžete získat zde.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK