Digitální dvojčata pro průmyslovou hydrauliku

Bosch hydraulic katalog Rexroth

Významná úspora času při projektování hydraulických řešení! Bosch Rexroth zjednodušuje konstrukci průmyslových hydraulických řešení pomocí rozsáhlého katalogu konfigurovatelných 3D modelů. Portfolio konfigurovatelných produktů je zobrazené téměř výhradně digitálně a vhodné formáty souborů jsou přístupné pro všechny běžné inženýrské nástroje.

rexroth hydraulika katalog

Bosch Rexroth pokračuje v digitalizaci kupředu a plánuje poskytovat všechny produkty z portfolia průmyslové hydrauliky jako digitální dvojčata. Jako základ slouží průmyslově neutrální standard administračního shellu, který zajišťuje interoperabilitu mezi výrobci a umožňuje konzistentní hodnotové řetězce. V novém katalogu produktů pro průmyslovou hydrauliku již zájemci najdou nativní 3D modely pro různé CAD systémy pro mnoho produktů z portfolia Rexroth. Tím se zkracuje doba vyhledávání a vkládání 3D modelů produktů do příslušného vývojového prostředí až o dvě třetiny.

rexroth hydraulika katalog
Bosch Rexroth nabízí komplexní katalog průmyslových hydraulických produktů. (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

Bosch Rexroth jako člen sdružení Industrial Digital Twin Association (IDTA) přispívá ke standardizaci výměny dat a aktivně se podílí na dalším vývoji administračního shellu. 3D CAD podmodel iniciovaný společností Bosch Rexroth v budoucnu umožní zpřístupnit CAD modely přímo nebo propojené v administračním prostředí.

Bosch hydraulic katalog Rexroth

Strojírenské společnosti a strojírenské společnosti čelí různým výzvám: kratší výrobní cykly, rostoucí poptávka po individuálních řešeních a zvyšující se tlak na náklady v procesu navrhování neustále zvyšují pracovní zátěž. Čím rychleji jsou požadovaná CAD data k dispozici, tím jednodušší a nákladově efektivnější se stávají konstrukční práce.

Pomocí nového katalogu produktů od společnosti Bosch Rexroth lze 3D modely zpřístupnit ve vhodném formátu pro příslušné vývojové prostředí pomocí pouhých několika kliknutí, včetně všech důležitých informací o aplikaci. Oproti předchozímu způsobu práce uživatelé těží z úspory času až 66 procent při vyhledávání a vkládání 3D modelů do příslušného vývojového prostředí.

Nový produktový katalog se neustále rozšiřuje a v budoucnu bude představovat celé portfolio průmyslové hydrauliky. Zájemci se do katalogu mohou dostat jak přes Bosch Rexroth Partcommunity , tak přes veřejný portál 3dfindit od partnerské společnosti CADENAS.

Bosch hydraulic katalog Rexroth

Aby uživatelé mohli v budoucnu vyhledávat a používat různé průmyslové hydraulické produkty Bosch Rexroth přímo v CAD systému, spolupracuje společnost s předními výrobci CAD systémů na integraci do příslušných sad.

Nechybí ani možnost nativního napojení katalogu na stávající PLM systémy. To umožňuje uživatelům okamžitě identifikovat a znovu použít osvědčené produkty a řešení. Pokud jsou aplikační a další technické informace přenášeny plně automaticky, snižuje se také úsilí potřebné ke kontrole a obohacení požadovaných dat. Tímto způsobem lze velmi snadno implementovat efektivní správu portfolia pro nakupované díly – další důležitý krok k urychlení inženýrského procesu.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth AG
rexroth bosch