Doosan Škoda Power úspěšně uvedl do provozu 270MW parní turbínu ve finské celulózce v Kemi

Přední světový poskytovatel technologií pro elektrárny, Doosan Škoda Power, úspěšně uvedl do provozu nejmodernější parní turbínu o výkonu 270 MW v dřevozpracujícím závodě skupiny Metsä ve finském Kemi. Významně tak přispěje ke zvýšení efektivity a udržitelnosti při výrobě buničiny.

Uvedení parní turbíny do provozu v Kemi Bioproduct Mill je společným úsilím Doosan Škoda Power a předního evropského výrobce celulózy a papíru Metsä Fiber. Ceulózka v Kemi je moderní závod na zpracování bioproduktů, který využívá špičkovou technologii k výrobě vysoce kvalitní buničiny ze dřeva pocházejícího z udržitelných zdrojů. Turbína Doosan Škoda Power se může pochlubit vyspělou konstrukcí a inovativními funkcemi. Výrobnímu závodu umožní efektivnější výrobu energie a lepší využití zdrojů. Pokročilé schopnosti turbíny spolu s inovativními procesy ve výrobě přispějí k celkové efektivitě a udržitelnosti zařízení.

kemi doosan škoda power

Dřevozpracující závod v Kemi je významnou investicí skupiny Metsä, která chce zásadně změnit uhlíkovou stopu průmyslové výroby buničiny. Podnik ročně vyprodukuje přibližně 1,5 milionu tun buničiny z měkkého a tvrdého dřeva a mnoho dalších bioproduktů. Spolu s tím za rok vyrobí 2 TWh elektřiny z obnovitelných zdrojů, což odpovídá zhruba 2,5 % celkové finské výroby elektřiny. Nahrazením fosilních paliv obnovitelnou bioenergií celulózka výrazně snižuje emise skleníkových plynů a přispívá ke snaze o uhlíkově neutrální budoucnost.

„S potěšením potvrzujeme, že jsme splnili všechny požadavky a úspěšně dokončili projekt. Dokázali jsme překonat několik překážek jak při výstavbě, tak i v době přípravy, kde jsme museli čelit především omezením spojenými s pandemií COVID-19. Tento úspěch podtrhuje skvělou práci našeho týmu a odhodlání dosahovat výsledků i v náročných podmínkách,“ řekl Jindřich Závodný, projektový manažer Doosan Škoda Power.

Metsä Fibre si pro spolupráci na tomto projektu vybral Doosan Škoda Power pro jeho renomované odborné znalosti v oblasti elektrárenských technologií, rozsáhlé zkušenosti s dodávkami spolehlivých a účinných parních turbín a také díky závazku k udržitelnosti. Úspěšné uvedení parní turbíny do provozu v papírně Kemi nejen posiluje partnerství mezi společnostmi Doosan Škoda Power a Metsä Fibre, ale je také příkladem udržitelného rozvoje v rámci tohoto průmyslového odvětví. Spolupráce ukazuje potenciál integrace pokročilých elektrárenských technologií do průmyslových procesů, která má jak ekonomické, tak ekologické přínosy.

Obě společnosti jsou hrdé na to, že stojí v čele transformačního projektu, který je skvělým příkladem udržitelné a odpovědné výroby buničiny.

O DOOSAN ŠKODA POWER
Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína – generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.
www.doosanskodapower.com

Zdroj zprávy: Doosan Škoda Power
DOOSAN Logo