GFG Foundation Czech republic rozjíždí svůj první pilotní studentský program

učni Liberty

Partnerství mezi GFG Foundation Czech Republic, LIBERTY Ostrava a Střední školou elektrotechnickou v Ostravě bylo definitivně stvrzeno podpisem smlouvy o spolupráci. Společně teď začnou s výběrem až 30 studentů v oboru elektrikář pro svůj pilotní studentský program, který se rozběhne hned po letních prázdninách.

 

CFG FoundationGFG Foundation je mezinárodní nadace, kterou v roce 2017 založili ve Spojeném království Nicola a Sanjeev Gupta. Za šest let svého fungování se nadace rozšířila do dalších tří zemí včetně České republiky a podpořila už více než 7700 studentů. Má své jasné a konkrétní cíle a do detailu propracované programy. Ty pomáhají mladým lidem s rozvojem jejich dovedností, a to zejména v oborech strojírenského a kovodělného průmyslu, v odvětví obnovitelných energií, ale také s jejich osobnostním rozvojem, čímž posilují jejich vyhlídky na získání budoucího zaměstnání.

„Technické vzdělávání a s tím spojenou kariéru v průmyslu si pro svá studia vybírá stále méně mladých studentů. Cílem GFG Foundation je ten trend zastavit a přilákat k průmyslu mladou generaci. Nadace chce mladé inspirovat, motivovat je, aby mohli plně využít svůj životní a pracovní potenciál. Proto mám ohromnou radost z partnerství se Střední školou elektrotechnickou v Ostravě, kde si v našem studijním programu vychováme celou jednu třídu elektrikářů. Investice do budoucích generací je podstatou naší nadace, která se zaměřuje na vzdělávání a podporu mladých lidí v komunitách, ve kterých máme významné obchodní zastoupení,” říká globální generální ředitelka GFG Foundation Georgina Crumpton.

Liberty Jan Marek

 

„V tuto chvíli jsme s GFG Foundation domluvení, že vznikne jedna třída, ale já věřím, že zájem bude mnohem větší. Je to skvělý projekt, ve kterém vidím velký potenciál a jsem moc rád, že naše dlouholetá spolupráce s Liberty Ostrava tím dostává zcela novou dimenzi a impuls,” doplňuje Tomáš Führer, ředitel školy Střední školy elektrotechnické v Ostravě.

V České republice se tak rozjíždí úvodní fáze pilotního studentského programu a v plánu je přilákat v následujících letních měsících do jedné třídy až 30 studentů. Pro začátek byl vybrán obor elektrikář, a to hlavně kvůli podpoře nových hybridních pecí v LIBERTY Ostrava. Studenti se pod dohledem mentorů z LIBERTY Ostrava seznámí s průmyslovou výrobou a absolvují workshopy zaměřené na jejich osobnostní rozvoj i vybrané mimoškolní aktivity. Nadace hradí kompletně všechny náklady spojené se studiem.

učni Liberty Ostrava

Podobný program se za podpory nadace GFG Foundation rozběhl už před rokem v rumunském Galati. Dvacet studentů v oboru elektrikář tam nastoupilo do tříletého programu duálního vzdělávání na střední škole Paula Dimo.

„Od prvního do třetího ročníku se budeme snažit studenty vzdělávat nejen v technických a odborných dovednostech, ale rozvíjet i jejich osobnost, týmovou spolupráci a pomáhat jim s přípravou na skutečný život,” vysvětluje Denisa Sedláčková, zodpovědná v LIBERTY Ostrava za nábor nových zaměstnanců.

LIBERTY Ostrava věří, že studenty může zaujmout i směr, kterým se společnost v posledních letech vydala.

„Myslím si, že jsme aktuálně lídry našeho odvětví ve snaze, aby naše planeta byla čistší a zelenější místo. Naší strategií CN30 je snížit emise CO2 na tunu oceli o 95 % do roku 2030 díky výstavbě hybridních elektrických pecí a doufáme, že mladí studenti nám pomůžou tuto ambici naplnit,” říká Pavel Šedivý, výkonný ředitel LIBERTY Ostrava.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava
Liberty Ostrava