HIWIN kombinuje standardní katalogové produkty v originální zákaznická řešení pro výhodný poměr cena/výkon

HIWIN manipulátor

Společnost HIWIN s.r.o. dokončila a dodala originální dvouosý manipulátor pro automatizovaný přesun rozložených kartonových krabic za využití gripperu pro složení a slepení produktového obalu. Jedná se o typickou ukázku aktuálních trendů v ucelené nabídce řešení HIWIN, kdy se kombinují standardizované katalogové produkty pro individuální řešení podle požadavků zákazníka.

Manipulátor s půdorysem 3 × 2 metry a pracovním zdvihem v ose X 2 500 mm a v ose Z 1 800 mm dosahuje maximální rychlosti 2,2 m/s a maximálního zrychlení 5 m/s2. Požadované zatížení je 30 kg s vyložením těžiště od jezdce 600 mm. Řešení využívá v podélné ose X standardní dvojitý jednokolejnicový modul HIWIN s ozubeným řemenem HD3 a ve svislé ose pak standardní dvoukolejnicový modul HIWIN HT200B. Celý koncept byl stavěn na základě požadavků zákazníka, které standardní katalogizovaná řešení nesplňují. Výsledný manipulátor ale jednotlivé katalogové produkty HIWIN originálně využívá. Přidanou hodnotou, kterou HIWIN navíc přináší, je návrh celého systému včetně doplňujících mechanických dílů pro jeho složení, komplexní návrh parametrů v rámci rozboru požadovaného pracovního cyklu stroje, osazení energetickými řetězy dle specifikované náplně zákazníkem a na závěr dodávka včetně konzole (ramene) pro vyložení a uchycení gripperu.

hiwin

„Tento manipulátor je typickým příkladem možnosti nabízených řešení HIWIN, kde využití kombinace originálního řešení se standardními produkty, v tomto případě to jsou standardní osy HIWIN, přináší výhodný poměr cena/výkon. V případě celého manipulátoru šlo o nalezení řešení, které splní podmínky zadání, včetně navržení únosnosti systému v návaznosti na dynamiku,“ komentuje Jan Chrást, projektový inženýr Hiwin s.r.o. a dodává: „Navíc jako dodavatel celého systému zákazníkovi poskytujeme záruku, včetně servisu a dostupnosti náhradních dílů, které musíme držet. Dále zákazníkům šetříme konstrukční čas. Zákazník řeší hlavně zadání a definici parametrů a zbytek už je na nás. Naše řešení obsahuje i velké množství detailů, které by jinak zákazník stejně musel poskytnout. Jde například o orientaci a umístění pohonů, návrh a umístění energořetězů a konstrukci přídavné konzoly včetně všech přídavných výpočtů z hlediska kontroly únosnosti a životnosti.“

Dalším řešením z dílny HIWIN, které kombinuje standardní katalogové produkty, je právě dokončená mechanická část 3osého manipulátoru, který je kompletně připraven pro instalaci servo motorů. Manipulátor využívá standardizované osy řady KK s kuličkovým šroubem. Technické řešení kombinuje spodní osu KK86 (490mm zdvih) s podpůrným vedením řady CG, portálem KK60 (400mm zdvih) a Z-osou KK50 (60mm zdvih). Použité lineární osy s kuličkovým šroubem řady KK mají nosný ocelový profil, který zajišťuje vysokou tuhost a přesnost. Integrace matice kuličkového šroubu do lineárního vozíku těchto os, pak přináší bezkonkurenčně malé a kompaktní zástavbové rozměry.

hiwin manipulátor

HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner – volně přeloženo jako vítěz v hi-tech technologiích) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Česká firma HIWIN s.r.o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Makedonii a Bosnu a Hercegovinu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, v USA, v Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení.
Přidanou hodnotou značky HIWIN je kvalita produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka.

Zdroj zprávy: HIWIN
hiwin logo