JÄKL uvedl na evropský trh inovativní profily pro vyšší zatížení konstrukcí

ArcelorMittal karviná

ArcelorMittal Tubular Products Karviná pokračuje v investicích do modernizace a rozvoje. Úspěšně dokončil testování výroby profilů z nových jakostí oceli. Tento krok směřuje k rozšíření nabídky produktů a posílení konkurenceschopnosti na trhu.

arcelor mittal karviná jakl

ArcelorMittal Tubular Products Karviná, přední výrobce ocelových tenkostěnných profilů a trubek pod značkou JÄKL, se soustřeďuje na strategická opatření i v době navyšování cen vstupních materiálů a velkého snížení spotřeby oceli na evropských trzích.

arcelor mittal karviná jakl

„I přes náročnou situaci na trzích jsme se rozhodli udržet trend a pokračovat v investicích do rozvoje výroby, abychom se odlišili od konkurence a uvedli na trh inovativní produkty s vysokou odolností a pevností,” uvedl René Fabik, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná, a doplnil: „Modernizovali jsme válcovací linku č. 7 a vybavili ji novými válcovacími stojany, které nám umožnily zvýšit tloušťku materiálu a zavést tak výrobu profilů vyšších jakostí.”

Výroba profilů z nových jakostí, které najdou uplatnění v různých konstrukcích, prošla podrobným testováním na různých zařízeních v odlišných rozměrech.

arcelor karviná jakl

„Testování proběhlo nad očekávání a potvrdilo vynikající vlastnosti nových jakostí oceli v našich profilech. Jsme přesvědčeni, že tato novinka posílí naši pozici na trhu a přinese výhody našim zákazníkům,” řekl René Fabik.

ArcelorMittal Tubular Products Karviná

Karvinský výrobce letos nainstaloval také novou balicí linku jako součást další válcovací linky č.10 a v investicích do automatizace této linky bude pokračovat i v následujícím roce. V roce 2024 chce spustit velký investiční projekt na decentralizaci topení.

jakl Karviná

Zdroj zprávy: ArcelorMittal Tubular Products Karviná
Jakl Karviná