Jihlavský Bosch a jeho zaměstnanci společně podpořili Nemocnici Jihlava

Bosch Jihlava vánoční koncert

Jihlava – Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala v neděli 14. ledna 2024 ve zcela zaplněném Horáckém divadle v Jihlavě tradiční Novoroční koncert pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. Bosch Jihlava vánoční koncert

Novoroční koncert zaměřený na nejslavnější díla Wolfganga Amadea Mozarta, jakož i na známé filmové a muzikálové melodie uspořádala firma ve spolupráci se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně. Dirigoval Marek Štilec, jako sólisté vystoupili Ludmila Pergelová (soprán), Karla Bytnarová (mezzosoprán) a Filip Bandžak (baryton). Hudebním programem provázelo publikum populární moderátorské duo Jana Vránová a Pavel Bláha.

Bosch Jihlava vánoční koncert

Záběry z průběhu Novoročního koncertu 2024.

Bosch Jihlava vánoční koncert

Podpora regionálního zdravotnictví firmou Bosch a jejími zaměstnanci

Firma Bosch se po vzoru svého zakladatele Roberta Bosche vždy angažovala ve prospěch společnosti a podporovala neziskové a charitativní organizace. Proto se jihlavský Bosch rozhodl, společně se svými zaměstnanci, podpořit v rámci letošního Novoročního koncertu Nemocnici Jihlava. Firma věnovala finanční částku ve výši 100 000 korun, dalšími 50 000 korunami přispěli samotní zaměstnanci. Finančním darem bude podpořena rekonstrukce a úprava odpočinkového zázemí pro pacienty s malou cafeterií v prostorách hlavního vstupu nemocnice. Symbolický dárcovský šek převzal v průběhu koncertu ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev.

Bosch Jihlava vánoční koncert

Poděkování zaměstnancům za vynikající práci pro firmu

„Úspěšná existence jihlavského Bosche by nebyla možná bez podpory našich zaměstnanců. Novoroční koncert je proto zároveň i malým hudebním poděkováním zaměstnancům za jejich dlouholetou podporu a vynikající práci pro firmu,“ řekl u příležitosti Novoročního koncertu Dr. Andreas Wolf, vedoucí projektu elektromobility firmy Bosch Powertrain s.r.o.

Bosch Jihlava vánoční koncert

Závod Jihlava
Ve firmě Bosch Powertrain pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma v roce 2023 rozšířila stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravila se na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Bosch Jihlava vánoční koncert

Zdroj zprávy: BOSCH

Bosch