Karvinský JÄKL nabírá zaměstnance

ArcelorMittal Karviná jakl

Společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná, přední výrobce ocelových trubek a profilů pod značkou JÄKL, oznamuje po vyjednávání a dohodě s odborovou organizací zvýšení mezd o 6 % pro rok 2024. Nové zaměstnance bude karvinská firma nabírat i letos. Zájem je nejen o zámečníky, svářeče, ale i technology a kontrolory.

René Fabik Jakl ArcelorMittal Tubular Products Karviná

„Nárůst mezd našich zaměstnanců o 6 % v roce 2024 se dotkne všech složek odměňování – základních mezd, měsíčních prémií, stravovacího paušálu a příplatků za odpolední a noční směny,“ upřesnil René Fabik, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná, a dodal: „Děkuji odborové organizaci za konstruktivní a velmi rychlé jednání.“

jakl Karviná

Společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná v současné době zaměstnává více než 200 zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců karvinské společnosti bez započtení managementu byla v roce 2023 přes 43 000 Kč.

„Kromě mzdy našim zaměstnancům nabízíme širokou škálu benefitů, včetně příspěvku na penzijní a životní pojištění, stravovacího paušálu a příspěvku na rekreační a ozdravné pobyty dětí zaměstnanců,“ doplňuje Andrea Ševěčková, personální ředitelka společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná.

arcelor karviná jakl

Nábor nových zaměstnanců
Karvinský JÄKL plánuje v letošním roce rozšířit řady svých zaměstnanců, a to především na útvar IT, Zdraví a bezpečnost a Životní prostředí. Velmi žádané jsou profese na pozice zámečníků, elektrikářů, svářečů, technologů, finančních/hlavních účetních, controllerů a jazykově vybavených uchazečů.

„Vítáme uchazeče s dobrou pracovní morálkou a disciplínou, kteří se chtějí rozvíjet v moderní a dynamické společnosti. Chybějící kompetence a znalosti uchazečů zajistíme v rámci rozvojových programů a školení. Trh s ocelovými trubkami je náchylný na výkyvy v poptávce, proto klademe důraz na multiprofesnost, flexibilitu a adaptaci na změny,“ upřesnil René Fabik.

arcelor tubular karviná jakl

Podpora technického vzdělávání
JÄKL aktivně spolupracuje se středními a vysokými školami v karvinském regionu s cílem podpořit technické vzdělávání a připravit studenty na kariéru v ocelářském průmyslu.

„Nabízíme žákům pravidelnou praxi a exkurze. Střední škola techniky a služeb Karviná dokonce školí naše svářeče,“ řekla Andrea Šěvěčková.

Společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná se také podílí na výzkumných projektech, například s VŠB-TU Ostrava na automatizaci skladování.

Zdroj zprávy: ArcelorMittal Tubular Products Karviná
Jakl Karviná