Meziodvětvová odborná výměna na nejvyšší úrovni

schunk expertdays

Ve dnech 25. a 26. října 2023 společnost SCHUNK opět pořádá Expert Days: každoroční mezinárodní a mezioborovou akci na téma „Robotické odstraňování materiálu“. 70 specialistů z Evropy a Severní Ameriky se schází v Brackenheim-Hausen, aby si vyměnili informace o nových trendech, jako je umělá inteligence a příklady osvědčených postupů, a vytvořili sítě pro budoucí úkoly.

expertdays schunk
V rámci Expert Days vytvořila společnost SCHUNK mezinárodní síť pro obrábění podporované roboty. Ústřední fórum se bude konat v Brackenheim-Hausen 25. a 26. října.

„SCHUNK Expert Days on Robotic Material Removal“ jsou mezinárodní platformou pro všechny aspekty automatizačních řešení podporovaných roboty pro obráběcí procesy, jako je odstraňování otřepů, broušení nebo leštění. Kromě menších neformálních setkání na okrajích veletrhů je každoroční dvoudenní akce v Brackenheim-Hausen ústředním fórem pro nově vznikající síť specialistů.

expertdays schunk
Důležitou součástí Expert Days jsou špičkové přednášky, ve kterých se probírají nové trendy a jejich praktické zavádění.

Trendová témata v reálné produkci
Poprvé se letošních Expert Days zúčastní také řečníci z USA a Kanady: Hlavní projev přednese Glen A. „Fritz“ Carlson III, prezident a generální ředitel společnosti Acme Manufacturing v Michiganu, jedné ze světových přední integrátoři pro zpracování na bázi robotů. Michael Muldoon, ředitel vývoje produktů kanadského specialisty na robotiku AV&R, bude hovořit na téma „Obrábění leteckých komponentů“. Opět zde budou i známí řečníci, kteří podrobně nahlédnou do aktuálních projektů. Jedním z nich je Reinhold Stehle, technický manažer prodeje ve společnosti SHL, předního světového výrobce robotických systémů pro automatizované broušení a leštění vysoce kvalitních součástí.

Prezentovány jsou nejen osvědčené věci, ale v centru pozornosti jsou i nejnovější trendy a jejich praktická realizace. Sabina Kethelz, CCO v dánské automatizační společnosti Norbo Robotics, bude tento rok hovořit o plánování cest robotů s podporou AI. Kromě vzrušujících přednášek se účastníci mohou těšit také na odbornou výstavu a mnoho příležitostí k neformální výměně a networkingu.

expertdays schunk
Odborníci si zde mohou vyměňovat nápady. Společné zaměření na budoucí téma robotického zpracování přináší na světlo nové nápady a partnerství.

Síť pro nové výzvy
Trend k větší automatizaci lze pozorovat ve všech hlavních průmyslových odvětvích. Důležitým důvodem je nedostatek pracovníků. Malé a střední společnosti také stále více podnikají kroky k řešení automatizace. Preferují snadno použitelné a flexibilní systémy. To představuje nové výzvy pro uživatele robotiky, systémové integrátory, výrobce komponent a dodavatele spotřebního materiálu. Proto společnost SCHUNK vytvořila Expertní dny, aby vytvořila mezinárodní síť pro obrábění podporované roboty. Zde si odborníci vyměňují nápady, učí se jeden od druhého a vyvíjejí nové podnikatelské nápady a projekty.

Každý, kdo by se chtěl stát součástí expertní sítě, si může zajistit místo na SCHUNK Expert Days 2023 zde.

Počet účastníků je omezen na 70 osob. Jazykem akce je angličtina.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK