Na veletrhu automatica 2023 Bosch Rexroth ukáže, jak maximální otevřenost a modulární stavebnice zvyšují flexibilitu výroby.

Bosch Automatica

Stále menší velikosti šarží a individualizované výrobky vyžadují vysokou míru flexibility při výrobě a montáži. Bosch Rexroth zjednodušuje digitální transformaci pomocí otevřeného automatizačního modulárního systému ctrlX AUTOMATION, včetně mnoha řešení z partnerského světa ctrlX World. Modulární hardwarová a softwarová řešení pro robotiku, automatizační řešení pro obecné úlohy, jako jsou lineární pohyby, a konkrétní aplikace, jako je recyklace baterií, urychlují přizpůsobení novým a měnícím se podmínkám ve výrobě.

Modulární automatizační systém ctrlX AUTOMATION poskytuje všechny hardwarové a softwarové komponenty pro vysoce flexibilní automatizační řešení. Díky operačnímu systému Linux schopnému pracovat v reálném čase, důsledně otevřeným standardům, technologii programování aplikací, webovému inženýrství a komplexnímu připojení k internetu věcí snižuje ctrlX AUTOMATION náklady na komponenty a inženýrství o 30 až 50 procent.

bosch

ctrlX World s novými partnery v oblasti robotiky
Stále více partnerských společností ctrlX World přispívá do modulárního automatizačního systému ctrlX AUTOMATION prostřednictvím společné tvorby svými vlastními přednostmi a řešeními. Například společnost voraus robotikGmbH vyvinula pohybové řešení, které umožňuje ovládat průmyslové roboty pomocí ctrlX AUTOMATION. Programování lze provádět v jedinečném stylu bez kódu i s rozšířeným programovacím prostředím pro specifický kód zákazníka. Společnost FANUCDeutschland GmbH rovněž podporuje bezproblémovou integraci robotů do řídicího prostředí ctrlX CORE pomocí FANUC RMI Connector. Připojené roboty FANUC lze přímo a snadno ovládat prostřednictvím datové vrstvy ctrlX AUTOMATION.

bosch

Lze automatizovat více procesů
Společnost Bosch Rexroth nabízí také řešení pro automatizaci procesů, které bylo dříve velmi obtížné automatizovat. Pomocí modelů umělé inteligence rozpoznává systém Smart Item Picking nejrůznější předměty a přebírá například vychystávací úkoly.

Bosch picking

Průmyslové roboty mají díky kompenzačnímu modulu Smart Flex Effector, který získal mezinárodní technologickou cenu HERMES AWARD2023, smysl pro dotek podobný lidské ruce. Kombinuje senzorový systém s kinematikou, která pracuje nezávisle v šesti stupních volnosti, zvyšuje přesnost průmyslových robotů a nabízí tak zcela nové možnosti v automatizaci. Kompenzační prvek lze snadno dodatečně namontovat, a proto jej lze integrovat i do stávajících automatizačních systémů.

Flex Effector bosch

 

AMR jako řešení plug-and-go
Autonomní mobilní robot (AMR) ACTIVE Shuttle od společnosti Bosch Rexroth lze implementovat rychle a bez nutnosti přizpůsobovat stávající výrobní infrastrukturu. S nadřazeným řídicím systémem komunikuje prostřednictvím standardizovaného rozhraní VDA 5050. Toto rozhraní zjednodušuje provoz smíšených vozových parků s traktory, vysokozdvižnými vozíky nebo AMR a zabraňuje problémům s interoperabilitou v každodenním provozu. Jako řešení typu plug-and-go automatizuje systémACTIVE Shuttle cyklické přepravy i zásobování materiálem orientované na poptávku. Komplexní bezpečnostní koncepce splňuje úroveň výkonnosti d podle normy EN ISO 13849-1.

AMR Bosch ACTIVE Shuttle

Otevřená systémová řešení pro dopravní systémy bez řidiče
Díky softwarovým a hardwarovým komponentům robotické sady ROKIT a automatizační sady ctrlX AUTOMATION nabízí Bosch Rexroth flexibilní a modulární řešení pro autonomní řízení v široké škále architektur vozidel. Výrobci dopravních systémů bez řidiče a autonomních mobilních robotů i systémoví integrátoři mohou snadno implementovat své know-how a rychle vyvíjet nová řešení.

bosch

Jako otevřené systémové řešení lze moduly bez problémů integrovat do nadřazených řídicích systémů. Lokalizační software ROKIT Locator rychle a nezávisle vytváří mapy prostředí a zaznamenává polohu vozidla v reálném čase. V kombinaci s modulárním automatizačním systémem ctrlX AUTOMATION uživatelé na řídicí platformě ctrlX CORE spojují všechny robotické úlohy, které byly dříve rozděleny mezi PC, PLC a bezpečnostní řízení. Tím se snižuje počet komponent a potřebný instalační prostor.

Bosch ctrlx core

Automatizační balíčky pro lineární osy
Bosch Rexroth splňuje požadavky trhu na jednoduchou konstrukci a rychlé uvedení do provozu.
Společnost Bosch Rexroth splňuje požadavky trhu na jednoduchý inženýring a rychlé uvedení do provozu novými automatizačními balíčky pro své lineární osy a elektromechanické válce. Servomotor, řídicí jednotka pohonu, síťový filtr, kabeláž a volitelně objednatelný software doplňují odolnou mechaniku. Předinstalovaný software obsahuje průvodce uvedením do provozu s automatickou parametrizaci řídicí jednotky pohonu a modul pro pohodlné grafické programování pohybových sekvencí. Předdefinované sady inteligentních funkcí pro manipulaci i pro lisovací a dávkovací úlohy dále urychlují uvedení do provozu.

bosch pohony

Zkrácení doby vývoje strojů s Nexeed Automation
Spoluvystavovatel Bosch Connected Industry představí automatizační platformu Nexeed Automation, softwarové řešení, které se ve společnosti Bosch používá již řadu let a nyní je k dispozici i externě. Stroje lze rychle konfigurovat a uvádět do provozu prostřednictvím vývojového prostředí nezávislého na řízení. Jednoduché připojení zařízení, modulární technika díky opakovaně použitelnému kódu PLC a automaticky generovanému rozhraní HMI zajišťují krátké doby vývoje. Data CAD lze použít k vytvoření 3D modelu stroje. Stroj lze otestovat a virtuálně uvést do provozu. Doba vývoje stroje se tak může zkrátit až o 50 %. Díky asistenčním systémům Virtual Assist a CycleTime Assist může obsluha stroje rychle opravovat chyby a sledovat a optimalizovat výkon stroje. Oba jsou k dispozici jako aplikace v obchodě Bosch Rexroth ctrlX Store.

bosch

Recyklace baterií v průmyslovém měřítku
Na veletrhu automatica představuje společnost Bosch Rexroth také první průmyslové automatizační řešení pro hluboké vybíjení vysoce výkonných baterií, které je předpokladem pro recyklaci. Zkracuje proces, který dříve trval 24 hodin, na méně než 15 minut. Přenosový systém TS 5 přepravuje bateriové články různých výrobců, různých velikostí a typů, mezi stanicemi diagnostiky, vybíjení a demontáže. Po kontaktu modulární řešení z modulárního automatizačního systémuctrlX AUTOMATION vybíjí bateriové články ve vybíjecí stanici. Vybíjecí jednotka automatizuje vstupní test, patentované hluboké vybití s chemickou inaktivací a test úspěšnosti. Recyklací baterií lze až 95 % chemických prvků znovu zavést do výrobního procesu baterií.

Bosch Rexroth na veletrhu automatica 2023: Stánek 502, hala A6

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth
rexroth bosch